AĞLAMAYI BIRAKIN DA ELİNİZDEN GELENİ YAPIN

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu İş Adamlarına Seslendi.
Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu iş adamlarına seslendi.
Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, küresel kriz ortamını ve konut sektöründeki gelişmeleri yorumlarken, “Dere her zaman kütük getirmez. İşadamları ağlamayı bıraksınlar ve ticaretin çarklarını döndürmek için ellerinden geleni yapsınlar. Kriz var diye boş mu oturalım, ev, araba almayalım mı, gazete okumayalım mı? İnsan vücudunda hayatın devamı için nasıl kan deveranı gerekiyorsa ticaret hayatında da çalışarak, çaba harcayarak bu çarkları çevirmek durumundayız. Çarkların dönmesi Türkiye’nin de herkesin de yararınadır” diye konuştu. Ağaoğlu, konut fiyatlarında düşme beklemediğini söyledi
Ağaoğlu tarafından yapımı gerçekleştirilen My World ve Andromeda projesi hakkında bilgi vermek üzere ekonomi basını yöneticileriyle bir araya gelen Ali Ağaoğlu, 990 daireden oluşan Andromeda projesinde evlerin yüzde 90’ının satıldığını söyledi. My World konsepti içinde yapılan konutların yüzde 70’inin sadece yatırım değil esas olarak oturmak amaçlı satın alındığını belirten Ağaoğlu, “Bizde genelde ikinci el piyasasında alanların da çoğunluğu bu konutları oturmak için alırlar. Doğru yer, doğru zaman ve doğru fiyatla konut yapılırsa kriz koşulları ne olursa olsun işleriniz iyi gidebilir. Biz de uzun vadeli ve uygun ödeme koşulları ile satış yapıyoruz, üretimimiz de karlılığımız da iyi” dedi.

“DAR GELİRLİ İÇİN EV YAPIP SATMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL”

My World konsepti içinde hedef kitlelerinin beyaz yakalı çalışanların oluşturduğu B gelir grubu olduğunun altını çizen Ağaoğlu, “Biz asıl potansiyeli C Grubunda görüyoruz. Gözümüz orda, ama bu arsa fiyatlarıyla onlara hizmet götürmemiz ve proje üretmemiz mümkün değil. Bunun için devletin çok ciddi oranda arsa üretebilmesi lazım. Sorun arsa bulunmamasından, var olan arsaların da çok yüksek fiyatlı olmasından kaynaklanıyor. Şu anda İstanbul’da arsa maliyetleri o kadar yüksek ki bazı projelerde nerdeyse toplam maliyetin yüzde 80’ini oluşturuyor” değerlendirmesini yaptı.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: