İstanbulda zehirli mantar uyarısı

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünden Yapılan Açıklamada, Son Günlerde Mantar Zehirlenmesi Teşhisiyle Hastanelere Başvuran 72 Kişiden 11’inin Tedavisinin Devam Ettiği Belirtilerek, Sağlıklı Üretilmeyen, Ambalajlanmayan ve Açıktan Toplanan Mantarların Tüketilmemesi İstendi.İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, son günlerde mantar zehirlenmesi teşhisiyle hastanelere başvuran 72 kişiden 11’inin tedavisinin devam ettiği belirtilerek, sağlıklı üretilmeyen, ambalajlanmayan ve açıktan toplanan mantarların tüketilmemesi istendi.
Açıklamada, son günlerde hastanelere mantar zehirlenmeleri nedeniyle başvuran hastaların sayılarında artış olduğu belirtildi.

Mantar zehirlenmesi teşhisiyle Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine toplam 72 kişinin başvurduğu bildirilen açıklamada, halen Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 8, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 1 olmak üzere toplam 11 kişinin tedavisinin devam ettiği kaydedildi.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: