SON ERKEK GORİLE EŞ ARANIYOR

Hindistan’da Esaret Altında Bulunan ve Son 8 Yılını Yalnız Geçiren Tek Erkek Goriline Dünya Çapında Eş Arama Çabaları Sonuç Vermedi.
Hindistan’da esaret altında bulunan ve son 8 yılını yalnız geçiren tek erkek goriline dünya çapında eş arama çabaları sonuç vermedi.
Ülkenin güneyindeki Mysore kentinde bulunan Chamarajendra Hayvanat Bahçesinin müdürü Siddappa Shivanna, 36 yaşındaki Polo’nun 1995’ten beri hayvanat bahçesinde bulunduğunu ve eşi Sumathi’nin 2000’de ölümünden sonra bekar kaldığını söyledi.

Bütün dünyada Polo’ya yeni bir eş arama çabalarının sonuç vermediğini ve yaşlı maymunun çok sıkıldığını belirten müdür, “Onu oyuncaklarla oyalamaya canlandırmaya çalışıyoruz, ama hiç bir şey bir eşin yerini tutmuyor” dedi.

Polo’nun, türünün Hindistan’daki son temsilcisi olduğunu vurgulayan müdür, bu türün ülkede yok olmasından endişe ettiğini de ifade ederek, Polo’nun Dublin’deki bir hayvanat bahçesine bile gönderildiğini, ancak oradaki dişinin 46 yaşında olduğunu ve iki gorilin birlikteliğinin sağlanamadığını kaydetti.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: