Bilgitaş-HP işbirliği

HP, desingjet geniş format yazıcı kanalına Bilgitaş’ı da ekledi

Türkiye’de fotokopi, yazıcı ve her türlü baskı konusunda 26 yıllık sektörel deneyime sahip olan Bilgitaş, bir dünya devi olan HP ile güç birliği yaptı. Kurumsallaşmış köklü bir firma olan Bilgitaş, bütün Türkiye’ye yayılan satış ve teknik servis ağının yöneticilerini Silivri Klassis Otel’de düzenlediği bayi toplantısında bir araya getirerek, yeni işbirliğini duyurdu.  

AO+ boyutuna kadar geniş baskı, paftalı baskılar, poster ve afiş basabilen Designjet ürünlerinin kullanılabileceği sektörlerin başında mimari tasarım, çizim, grafik, inşaat, halkla ilişkiler, danışmanlık, reklam, tapu kadastro, elektrik, su, doğalgaz dağıtım şirketleri ve belediyeler geliyor.

Bilgitaş ve HP arasındaki işbirliği anlaşması, Bilgitaş Yönetim Kurulu Başkanı Habib Pişan ve HP Designjet Geniş Format Yazıcılar Satış Müdürü Velda Avad tarafından duyuruldu. Bilgitaş ile çalışmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Velda Avad, ‘Bilgitaş çok köklü bir firma ve pazarda çok geniş bir satış ağına sahip. Bilgitaş’ın bu ürünlere çok büyük değer katacağını düşündüğümüz için HP Designjet kanalına Bilgitaş’ı da kattık. Şu anda Designjet portföyümüzde 15 değişik model ve 36 ürün var. Fiyat aralığımız ise 1-25 bin dolar arasında. Bilgitaş’ın satış stratejisinde kurumsal müşterilere daha çok ağırlık vermesini istiyoruz’ dedi.

Bir dünya markası olan HP ile çalışmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Bilgitaş Yönetim Kurulu Başkanı Habib Pişan, ‘HP ile olan işbirliğimize yeni bir halka ekledik. Pazarda HP’nin partneri olarak ürünlerini satmak bir ayrıcalık. Satış ve servis hizmetlerini üstlendiğimiz yeni ürünler, bayilerimize de yeni kapılar açacak. HP Desingjet geniş format yazıcılarla biz de ürün gamımızı tamamlamış olacağız. HP ile olan işbirliğimizde çok yol kat ettik. 2007 yılından bu yana HP’nin Edgline teknolojisiyle ürettiği yüksek hacim HP CM 8050 ve HP CM 8060 modellerinin Türkiye genelinde satış ve satış sonrası teknik hizmetlerini sürdürüyoruz.

Ayrıca, 2008 mart ayından bu yana HP’nin İstanbul, Ankara ve İzmir’de toner bazlı Laser yazıcılarının yetkili teknik servisiyiz. Bu yeni anlaşmamızın da uzun vadeli olacağına inanıyorum’ dedi. Türkiye’de bir numara olmayı hedeflediklerini söyleyen Habib Pişan, satış ve satış sonrası teknik servis ağı olarak sektörde üstün bir konumda olduklarını belirtti.  

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: