CeBIT’e 159 bin ziyaretçi

CeBIT Bilişim Eurasia, 7 – 12 Ekim tarihleri arasında 21 ülkeden 971 katılımcısı ile 70 ülkeden 159 bin 302 ziyaretçisini bir ticaret sinerjisi içinde buluşturdu. Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında dünyanın en büyük yedinci fuarı olan İstanbul’daki CeBIT Bilişim Eurasia, gerçekleştirildiği altı gün içerisinde 70 ülkeden beklenenin üzerinde bir rakama ulaşarak 159 bin 302 ziyaretçi ağırladı.

Geçtiğimiz yıl 40 bin ziyaretçi alan İş Dünyası bölümünün bu yıl 70 bin ziyaretçi çekmesi ise, fuarın bölgesel iş birlikteliklerini artırmaya yönelik çabalarının başarıya ulaşması olarak değerlendiriliyor.

Fuar alanında bulunan TÜTED ve TÜBİSAD standlarında 17 ülke ile Türkiye’deki şirketler arasında yeni iş bağlantıları kuruldu. Anadolu’nun farklı şehirlerinden gelen 22 iş heyeti, işlerini geliştirmek için bilişimden nasıl yararlanabileceklerini keşfetti. 971 katılımcı şirketin yer aldığı fuarda, 7 bin 789 kişi görev yaptı.

Net 26 bin 256 metrekarelik fuar alanında yer alan 971 katılımcı standında yeni ürün ve hizmetlerini sergilemek üzere 7 bin 789 görevli çalıştı. Fuardaki gelişmeleri izleyen basın mensubu sayısı ise bin 888 oldu.

Kamu, merakla beklenen açıklamaları fuarda yaptı

CeBIT Bilişim Eurasia’nın resmi açılışını gerçekleştiren Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bilişim sektör temsilcileri tarafından merakla beklenen 3. nesil iletişim ihalesi için 28 Kasım, Wi-Max ihalesi için ise “2009’un ilk çeyreği” tarihlerini verdi. Aralık ayında hizmete açılacak E-devlet Kapısı’ndan önce ilk 20 örnek uygulamayı CeBIT Bilişim Eurasia ziyaretçilerine sunduklarını söyleyen Yıldırım, sabit hatlarda şehiriçi ses trafiğinin rekabete açılacağını da fuarda müjdeledi. Fuarı altı gün boyunca pek çok bakan, milletvekili ve üst düzey bürokrat ziyaret etti.

İşte CeBIT Bilişim Eurasia 2008 rakamları

Ziyaretçi sayısı: 159 bin 302
Fuarda görev yapan kişi sayısı: 7 bin 789
Basın mensubu sayısı: 1888
Fuarın katılımcı şirket sayısı: 971
Fuara katılan ülke sayısı: 21

Not : CeBIT Bilişim Eurasia, gelecek sene 6 – 11 Ekim 2009 tarihleri arasında düzenlenecek.

Etiketler: , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: