İki eşeği evlat edindiler

İki çocuklu Ferrier ailesi, bir eşek ve yavrusunu kendi çocukları gibi büyütüyor. Eşekler, mutfağa giriyor, tabakta yemek yiyor ve şöminenin başında uyuyorlar. Hayvansever çift Tim ve Jackie Ferrier’in hayvanlara olan aşkı onların üç yıl önce küçük bir çiftliğe taşınmasına neden olmuş. Çift, evlerinin kapısını her daim hayvanlara açık tutmuş.

5 dönümlük arazide otlaklar ve meyve bahçeleri içinde Güneybatı İngiltere’de (Bude, Cornwall’da) yer alan bungalow evlerinin çevresinde, dört köpek, üç kedi, iki koyun, iki eşek, bir yavru at, dört ördek, 8 tavuk ve bir civciv ile birlikte yaşıyorlar.

Bayan Ferrier, ‘Ben üç yıla yakın zamandır burada yaşıyordum ve daima hayvanlara aşıktım ve bir eşek sahiplenmek istedim. Eşekler son derece arkadaş canlısıdır ve insanlarla dost olurlar. Ancak eşeği bazı şeylerden uzak tutmak zorundaydık. Özellikle meyve bahçelerinden.’

Feriierr çifti, onlara masalarında bir yer açmış hatta öğle yemeklerinde Holly ve Charlie için tabak bile konuyor. Eşeklerin en sevdiği yemek olan Fransız tostu onlara özel olarak yılbaşında sunuluyor.

Fransız tostu, muz, bisküvi ve sandviçle beslenen Polly 8, yavrusu, sıpa Charlie 1 yaşında…

Çift, sadece eşeklere değil, 29 adet hayvanlarına da mutfağın çevresinde ve oturma odalarında olmalarına izin veriyor. Bayan ferrier’in söylediklerine göre; çiftin iki çocuğu James (12) ve Lucy (9) bu durumu hiç problem etmiyor. Hayvanlarla birlikte büyüyorlar.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: