Küresel ısınma artıyor, en fazla 2 çocuk yapın

Dünyanın geleceğini düşünün, iki çocuktan fazlasını yapmayın”… İngiltere’de küresel ısınmaya karşı bilinç uyandırmak için harekete geçen doktorlar, ailelere “gezegenimiz için yapılabilecek en iyi şey çocuk doğurmadan önce düşünmek diyor.

Dünya nüfusu her hafta bir buçuk milyon kişi artıyor. Araştırmalara göre, özellikle gelişmiş ülkelerde dünyaya gelen bebekler, gelişmekte olan ülkelerdekine oranla atmosfere daha fazla sera gazı salınmasına yol açıyor. İş bu durum, İngiliz doktorları bir bilinçlendirme kampanyası başlatmaya itti.
İngiltere’nin saygın tıp dergilerinden British Medical Cornell’da yayınlanan makelede, ailelere iki çocuktan fazla yapmayın uyarısı yer alıyor.

“Dünyaya gelen her çocuk torunlarımıza daha iyi bir gezegen bırakmamıza engel oluyor” diyen doktorlar “daha önceki planlarınızı bir kez daha düşünün, planladığınızdan en azından bir çocuk daha az yapın” çağrısında bulunuyor.

Makalede tüm doktorlardan da hastalarını doğum kontrolü ve kürtaj konusunda yönlendirirken, bu sorunu da dikkate almaları isteniyor.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: