PKK ÇOCUKLARI PARA VE ÇİKOLATA İLE KANDIRIYOR

Son Günlerde Yaptığı İzinsiz Gösterilerde Çocukları da Kullanan Terör Örgütü PKK’nın, Çocukları Korkutarak, Sindirerek ya da Ödüllendirerek Eylemlerine Alet Ettiği Bildirildi.
Son günlerde yaptığı izinsiz gösterilerde çocukları da kullanan terör örgütü PKK’nın, çocukları korkutarak, sindirerek ya da ödüllendirerek eylemlerine alet ettiği bildirildi.
Batman Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, terör örgütünün yandaş toplayamadığı için eylemlerine çocukları alet ettiğini belirtti.

Özellikle kenar semtlerdeki 15-16 yaş grubu çocukların, terör örgütünce terör örgütü elebaşı lehine slogan atmaları, polise, okullara taş atılması ve Türk bayrağını indirmeye yönlendirildiklerine işaret eden yetkililer şu bilgiyi verdi:

Çocuklar, çikolata veya parayla kandırılıyor. Polise taş atmaları konusunda zorlanıyor. Korkutularak, sindirilerek gösterilere alet ediliyorlar. Biz çocuklar ve ailelerini uygun bir dille ikaz ettik. Çocuklara nasihat ediyoruz. Görüştüğümüz bütün çocukları kazandık. Çocuklar ellerindeki taşı bıraktı. Örgütün kötü emellerine alet olmayın diyoruz. Biz daima vatandaşın yanındayız. Maddi durumu kötü olan ailelere, çocuklarına kapılarına kadara giderek gıda, giysi ve kırtasiye yardımı yapıyoruz.”

-ASIL SORUMLU AİLE-

Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Psikiyatri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aytekin Sır ise, bölgede küçük gruplarca çıkarılan olaylarda yer alanların büyük çoğunluğunun çocuklar olduğuna işaret etti ve asıl sorumlunun anne ve babalar olduğunu vurguladı.

Kendileri katılmayıp da çocuklarının gösterilerde kullanılmasına izin veren ailelerin ihmalinin affedilebilir olmadığını ifade eden Sır, “Bu çocuklar anne ve babalarının elinden alınabilir. Çünkü aile çocuğunu kötü yola itiyor, istismar ediyor” dedi.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: