Yeni iGoogle’a büyük tepki

Google iGoogle’ın tasarımını değiştirdi ama kullanıcılarını memnun edemedi. İşte tepkiler…

Google’ın iGoogle tasarımını baştan aşağı değiştirdiğini geçtiğimiz günlerde ilgili haberimizde duyurmuştuk. iGoogle’ın Canvas isimli yeni tasarımıyla kullanıcılarının karşısına çıkmasıyla beraber, bu yeni tasarımından hoşnut kalmayan birçok kullanıcı, Google’a bu yöndeki şikayetlerini iletti.

Hatta Perşembe günü uygulamaya geçilen yeni iGoogle tasarımını gören kullanıcılar, Google Web Search Help tartışma formunda yeni tasarıma karşı memnuniyetsizliklerini dile getirmek için neredeyse 800 kadar başlık açtı. Ve bu post’ların içeriğine bakıldığında bir çoğunun yeni iGoogle’a pek sıcak bakmadığı net bir şekilde anlaşılıyor.

iGoogle, yeni Canvas tasarımıyla birçok değişikliği de beraberinde getirdi. Örneğin bu değişikliklerin en önemlilerinden biri iGoogle’da bulunan gadget uygulamalarının artık tam ekran olarak açılabiliyor olması.

Bunun yanında yeni Gmail gadget uygulaması konusunda da yoğun bir şikayet alan Google, e-posta mesajlarındaki bağlantıları pasif duruma getiren gadget’taki sorunun varlığını da ilk ağızdan doğrulamış durumda

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: