DTP’LİLERDEN YENİ PROVOKASYON

Eskişehir’de ‘Saldırıya Uğradım’ İddiasıyla Hastaneye Başvuran DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis’in Oğlu Şan Ararat Halis ile Yeğeni Bahar Halis’te Darp İzi Bulunamadı.
Eskişehir’de ‘saldırıya uğradım’ iddiasıyla hastaneye başvuran Demoratik Toplum Partisi (DTP) Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis’in oğlu Şan Ararat Halis ile yeğeni Bahar Halis’te darp izi bulunamadı. Tomografisi çekilen Ararat ve Bahar Halis, gerekli işlemlerin ardından taburcu edilirken, polis provovakatif olaylara karşı kentte güvenlik tedbirlerini artırdı.
İddiaya göre olay İstiklal Mahallesi Başarılı Sokak’ta dün akşam meydana geldi. DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis’in Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nde okuyan oğlu Şan Ararat Halis (24), İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi yeğeni Bahar Halis (25) ile arkadaşları Sevda Bulut (23), kimliği belirsiz 4 kişinin sopalı ve spreyli saldırısına uğradı. 112 Acil Servis’ten yardım isteyen Ararat ve Bahar Halis, daha sonra sağlık ekiplerini beklemeden arkadaşları tarafından Eskişehir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede gerekli tetkikleri yapılan şahısların vücudunda her hangi darb izine rastlanmadı. Tomografileri çekilen şahıslar, daha sonra taburcu edildi. Öğrenciler, sokakta tanımadıkları 4 kişinin saldırısına uğradıklarını ileri sürerek, “Tanımadığımız bu 4 kişi önce ellerindeki spreyleri gözümüze doğru sıkmaya başladı. Ardından da ellerindeki beyzbol sopaları ile bize saldırdılar.” dedi.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: