MİLLET ÇETELERİN AVUKATLARINA İKTİDARI VERMEYECEK

Başbakan Erdoğan, Türkiye’de bazı siyasilerin çetelerin avukatlığına soyunduğunu söyleyerek, “Varsın onlar avukatlığa devam etsinler. Milletimiz hiçbir zaman onlara iktidara vermeyecektir” dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de bazı siyasilerin çetelerin avukatlığına soyunduğunu söyleyerek, “Varsın onlar avukatlığa devam etsinler. Milletimiz hiçbir zaman onlara iktidara vermeyecektir” dedi. Erdoğan, milli iradeye kimsenin ipotek koyamayacağını belirterek, “Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu gerçeğini kimse değiştiremez. TBMM iradesini kimse gölgeleyemez” şeklinde konuştu.
AK Parti Şile İlçe Teşkilatı 3. Olağan İlçe Kongresi Şile Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Kongreye Başbakan Erdoğan’ın yanısıra, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış, İBB Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti milletvekilleri ve partililer katıldı

Kongrede konuşan Başbakan Erdoğan, CHP’yi ve medyayı eleştirdi. Kendilerinden önce Türkiye’de ekonomik krizler ve banka hortumlamalarının faturalarının sürekli vatandaşa çıkarıldığını ifade eden Erdoğan, 21 bankanın fona devredilmesinin maliyetinin ise 46 milyar doları bulduğunu hatırlattı. “AK Parti kurulmadan önce yalnız ihalelere değil siyasete de fesat karıştırılmıştı” diyen Erdoğan, AK Parti’nin kurulduğu 14 Ağustos 2001 tarihinde Türkiye’nin makus tarihinin değiştiğini söyledi. Erdoğan, “Bu tarih çok önemli. Bu tarih milattır. Geçmişten ders alınmazsa, geçmişte yaşanan olumsuzluklar unutulursa bugünkü noktaya nasıl geldiğimiz hafızalardan çıkarılırsa bugünün kıymetini bilemeyiz. Bu milletin aklını, vicdanını temsil eden kadrolar iş başına gelir gelmez Türkiye ayağa kalktı. İçerde de dışarıda da ayağa kalktı. Kaybolan itibarını Türkiye yeniden kazandı.” şeklinde konuştu.

Konuşmasında medyaya da yüklenen Erdoğan, basının yaptıkları icraatları kasten yansıtmadığını söyledi. Medyanın Türkiye’nin kalkınmışlığına bakmak yerine, ‘nerede nasıl bir olumsuzluk bulurum?’ peşinde olduğuna işaret eden Erdoğan, “Bunu siz bastıracaksınız. Zira en önemli güç teşkilattır. Yani sizsiniz. Biz iktidara medyayla gelmedik. Biz iktidara medyaya rağmen geldik. Bundan sonra da yine aynen bu yola devam edeceğiz. Yazarlar, yazmazlar önemli değil. Dedik ya ‘At denize balık bilmezse Halık bilir.” ifadelerini kullandı.

“İSTİKRAR VE GÜVENİ SABOTE ETMEK İSTEYENLER VAR”

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: