AYAKLANMAYA ÇAĞRI BARIŞA KATKI DEĞİL

Başbakan Tayyip Erdoğan, Kente Gelişi Öncesinde Asılan Partisinin Afiş ve Pankartlarını Toplayan DTP’li Tunceli Belediyesi’ne Sert Çıktı.
Başbakan Tayyip Erdoğan, kente gelişi öncesinde asılan partisinin afiş ve pankartlarını toplayan DTP’li Tunceli Belediyesi’ne sert çıktı.
Erdoğan, Diyarbakır’daki olayları da anımsatarak, “Masum çocukları sokaklara salmayı güç gösterisi sananlar büyük bir cehalet ve gaflet içinde. Ayaklanmaya çağırmak barışa katkı değildir” dedi. Erdoğan, AKP kongresinde özetle şunları söyledi:

Güçleri yetmeyecek

Hamuru, mertlik, fedakarlık, merhamet ve adaletle yoğrulmuş milletimiz hiçbir zaman kamplaşma ve kutuplaşmaya pirim vermedi. Bu toprakların her zaman birlik ve dirliğine sahip çıktı, düşmanı topraktan kovmak için koyun koyuna toprağa düşenleri birbirinden ayırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

Akamete uğrayacaklar

İçeride ve dışarıdaki bir takım mihrakların kısır siyasi hesapları uğruna kendi insanımızı kendi yurdunda mağdur duruma düşürmesine izin vermeyeceğiz Geçmiş yüzyılda bu hesabı yapanlar, yanlış yaptıklarını gördüler. Kardeşlik hukukunu zedeleyemediler. Halkımızın arasına fitne tohumu ekmeye milleti kamplara bölmeye çalışanların çabası milletin engin sağduyusu sebebiyle yine akamete uğramaya mahkûmdur.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: