Çıplak Gösteren Tarayıcılar Reddedildi

Alman hükümeti, AB Komisyonu tarafından hava alanlarına insanları çıplak gösteren ”vücut tarayıcıları” konulması önerisini reddetti.
Almanya İçişleri Bakanlığının sözcüsü Gabriele Hermani, bugün başkent Berlin de yaptığı açıklamada;

”Size açıklıkla söyleyebilirim. Böyle bir saçmalığı yapmayacağız” ifadesini kullandı.

Hermani, Alman politikacılar tarafından insanların özel yaşamını ihlal ettiği gerekçesiyle dün yoğun şekilde eleştirilen vücut tarayıcılarına Alman vatandaşlarının yurt dışında maruz kalıp kalmayacağı sorusuna karşılık da, bunun her ülkenin kendi kararı olduğunu söyledi.

Deneme amacıyla vücut tarayıcılarını test eden Federal Polis Dairesinin (Bundespolizei) bir sözcüsü de, “bu aletlerden Alman hava alanlarında bulunmadığını ve bunun böyle kalacağını” belirtti.

Avrupa Parlamentosu Sosyal Demokrat Parti (SPD) Grubu Başkanı Martin Scholz da, vücut tarayıcılarının güvenliğe katkı sağlamayacağını savunarak, bu yöntemin abartılı ve gereksiz olduğunu ifade etti.

Hıristiyan Demokrat Birlik Partili (CDU) meclis üyesi Wolfgang Bosbach da, teknik açıdan yapılabilecek her şeyin yapılmak zorunda olmadığını belirtirken, Hıristiyan Sosyal Birlik Partisinin (CSU) meclis grubu genel sekreteri Hartmut Koschyk de, bu uygulamanın insanların kişisel haklarının en ağır şekilde ihlali anlamına geldiğini söyledi.

Alman Katolik Kiliseleri Başkanı Robert Zollitsch, yeni tekniğin insan onurunu zedeleyici bir uygulama olduğunu ifade ederken, Almanya Polis Sendikasının Başkanı Konrad Freiberg de güvenliğin yeni aletlerle sağlanabileceğini söylemenin bir aldatmaca olacağını, bunun yerine güvenlik konusunda daha fazla yatırım yapılabileceğini belirtti.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yok to “Çıplak Gösteren Tarayıcılar Reddedildi”

  1. irem Says:

    hadi gelinnnnnnn sexçiler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: