KONGREYİ BİLE ZOR TOPLADILAR

Anavatan Partisi, Erkan Mumcu’nun Genel Başkanlıktan Çekilmesinin Ardından Yapılan Olağanüstü Kongreyi Dün Güçlükle Toplayabildi.
Anavatan Partisi, Erkan Mumcu’nun genel başkanlıktan çekilmesinin ardından yapılan olağanüstü kongreyi dün güçlükle toplayabildi.
Erkan Mumcu, yaptığı veda konuşmasında; “Aranızdan ayrılıyorum, ama görevi başka arkadaşlara devretmek üzere aranıza yeniden katılıyorum. Kısmet bu kadarmış. Hakkınızı helál edin” dedi. Ankara’da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda, 1047 delegeden gerekli olan 600’ü ile çoğunluk zorlukla bulunabildi. Bu nedenle kongre saat 10.00 yerine 13.00’te açılabildi. Divan Başkanlığı için tek isim üzerinde anlaşma sağlanamayınca, gerginlik yaşandı. Ahmet Özal, Murat Akdeniz, Salih Uzun ve Metin Karadayı, genel başkanlık için adaylıklarını koydu. Kongre salonunda 4 aday ile kurucu genel başkan Turgut Özal ve son lider Erkan Mumcu’nun posterleri asılırken, Mesut Yılmaz’ın fotoğrafının olmaması dikkat çekti. Alkışlarla salona giren Erkan Mumcu, partililere veda etti. Mumcu, 22 Temmuz seçimlerinde Anavatan’ın yara aldığını ve bu yaranın sarılması gerektiğini belirterek, kan değişikliğine vurgu yaptı. Anavatan Partisi kurucusu ve 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal da genel başkan adaylarının konuşmalarının ardından salona geldi.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: