Ödüllü Resim Yarışması

Ümraniye Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Resim Yarışması için başvurular başladı. Serbest konulu 5. Geleneksel Resim Yarışmasında dereceye girenlere toplam 42 bin YTL para ödülü verilecek.

Her yıl geleneksel olarak düzenlediği yarışmalarla sanat dallarına yeni yetenekler kazandıran Ümraniye Belediyesi, düzenleyeceği 5. Geleneksel Resim Yarışması için start verdi. Genç yetenekleri sanata kazandırmak ve bu alana yönelik ilgileri teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmalar sonucunda dereceye giren eserlere ödüller veriliyor.

Yarışma için son başvuru tarihi ise 13 Şubat

Sanata ve sanatçıya desteğini her vesileyle gösteren Ümraniye Belediyesi, 5. Geleneksel Resim Yarışması’nda birinciliği elde eden esere 10 bin YTL, ikinciye 7 bin YTL, üçüncüye 5 bin YTL ve her biri 2 bin YTL olarak belirlenen 10 adet mansiyon olmak üzere toplam 42 bin YTL para ödülü verecek.

CAN: “YENİ YETENEKLERE FIRSATLAR SUNUYORUZ”

Bu yıl 5. kez düzenledikleri Geleneksel Resim Yarışması için hazırlıklarını tamamladıklarını ve başvuruları almaya başladıklarını belirten Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, resim yarışmaları aracılığıyla bugüne kadar çok sayıda yeteneği resim sanatına kazandırdıklarını söyledi.

“Amacımız kalıcı hizmetlere imza atmak, gelecek nesillere güzel şeyler aktarmak’ diyen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye’yi Anadolu yakasının kültür ve sanat merkezine dönüştürdüklerini hatırlattı.

Başkan Hasan Can, sözlerine şöyle devam etti: ‘Bu yılki yarışmamızın konusu serbest olacak. Yarışmada dereceye giren kardeşlerimizi çeşitli hediyelerle ödüllendiriyoruz. Yine bu başarılı eserleri kitaplaştırarak sanat dünyamıza bir başka katkıda daha bulunuyoruz. Bize göre düşünceye ve sanata yapılan hizmet asla heba olmaz. Bu yönde gösterdiğimiz çaba ve hizmetler artarak devam edecek.”

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yok to “Ödüllü Resim Yarışması”

  1. seher Says:

    yarışma iyi konu ödüllerde süper ama tam tarih ne zaman 2009 mu 2010 a kadarmı?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: