Tarkan ve Orhan Baba Aynı Klipte

Tarkan’ın Doğa Derneği’ne destek vermek için ürettiği, Orhan Gencebay’ın da sazı ve sesiyle destek verdiği “Uyan” adlı şarkının video klip çalışmaları tamamlandı. Doğa Derneği Şanlıurfa Bölge Sorumlusu İ. Turan Çetin, “Uyan” adlı klibin cuma gününden itibaren tüm kanallarda gösterilmeye başlayacağını, derneğin internet sitesinden de izlenebileceğini söyledi.

Tarkan, Doğa Derneği’nin çalışmalarına destek vermek için hazırladığı “Uyan”ın video klibinde Orhan Gencebay ile birlikte yer alıyor.

Dünyada önemli çevre projelerine imza atan dondurma markası Ben-Jerry’s’in ortaklığı ile Doğa Derneği’nin koruma çalışmaları yürüttüğü Gediz Deltası’nda çekilen video klip, insanların birlikte hareket etmesi halinde doğadaki yok oluşun önüne geçilebileceğine dikkat çekiyor.

Doğa Derneği’nin korunması için mücadele verdiği Hasankeyf, Allianoi ve Tuz Gölü gibi tehlike altında olan doğal alanların da görüntülerinin yer aldığı klipte, doğanın çağrısı ete kemiğe bürünüyor.

Doğa Derneği Genel Müdürü Güven Eken, yaptığı açıklamada, “Konuşamayan, sesi olmayan ve tüm haksızlıkların ortak noktası olan doğanın sesini, çığlığını insanlara duyurmak için müziğimizin iki büyük ismi, Tarkan ve Orhan Gencebay bu çalışmada bir araya geldi.

Tarkan’ın ‘Uyan’ adlı eseri, içinde bulunduğumuz tehlikenin farkında olmayan birçok insanı doğa için harekete geçirecek. Bu çalışma dünyadaki doğa koruma çalışmalarında kilometre taşı özelliğini taşıyor” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: