Tek Hayaliydi, Başbakan Gerçekleştirdi

Kuvözde yaşadığı problem sebebiyle 23 yıl boyunca yürüyemeyen genç kız, Başbakan Erdoğan’ın devreye girmesiyle sağlığına kavuştu. Doğumundan sonra kuvözde yaşadığı problem sebebiyle 23 yıl boyunca yürüyemeyen genç kız, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girmesiyle ameliyat edilerek sağlığına kavuştu

AMELİYAT MASASINDAN KALDIRDILAR

Meryem Yağız, Mehmet ve Ruhiye Yağız çiftinin ikiz çocuklarından biri olarak Bursa’da 7 aylıkken dünyaya geldi. İkizi ölen Yağız, kuvözde tedavi görürken ayaklarını kullanamaz hale geldi. Yatalak olarak büyüyen Meryem Yağız, babasının kullandığı 3 tekerlekli bisikletle gittiği ilkokulu bitirdi.

Hastanelerden “Artık yürüyemezsin.” cevabını alan Meryem, 20 yaşını geçtikten sonra bir tavsiye üzerine gittiği Yüksek İhtisas Hastanesi’nde ameliyat oldu. Yürüyebilmesi için ikinci bir ameliyat gereken genç kıza gerekli operasyon yapılmadı. Birinci ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Yüksel Özkan’ı suçlayan Meryem Yağız, şu iddiayı dile getirdi: “Yürüyemeyen bir insana, ‘Ameliyat yapsaydım yürüyecektin, ama yapmıyorum.’ dedi. Benim hayatımı kararttılar. Günlerce ağladım.”

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa’ya geleceği haberini alan Meryem Yağız, babasının kucağında Atatürk Kapalı Spor Salonu’na gitti. Yağız, kendisiyle ilgilenen Başbakan’a durumunu anlatarak tedavi olmak istediğini söyledi. Başbakan Erdoğan’ın talimatı üzerine AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ve il teşkilatı yöneticisi Yılmaz Öztürk’ün girişimleri ile Yağız’ın Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavisi tamamlandı.

BAŞBAKANIMIZ’DAN ALLAH RAZI OLSUN

Prof. Dr. Bartu Sarısözen tarafından yapılan ameliyatın sonunda sağlığına kavuşan Meryem, duygularını şöyle anlattı: “Bu mutluluğu yaşamayan bilemez. Adeta yeniden doğdum. Yürümek benim için apayrı bir duygu. Siz sağlıklı olduğunuz için yürümek gayet doğal bir şeymiş gibi geliyor. Ama yürümenin ne kadar önemli bir şey olduğunu ben çok iyi biliyorum. Yürüdüğüm için çok mutluyum. Başbakan’ımızdan Allah razı olsun.”

İDDİALAR ÇOK KOMİK

Doç. Dr. Yüksel Özkan ise, Meryem Yağız’ın iddialarını reddetti. Hastayı hatırladığını ancak ameliyat yapıp yapmadığını hatırlamadığını belirten Özkan, şunları dile getirdi:

“İddialar çok komik. Biz bir hastayı ameliyat etmediysek, niye ameliyat etmediğimizi açıklamışızdır. Biz bu hastaya, spastik adaleleri gevşetmek amacıyla botoks dediğimiz iğne yapıyoruz. Ancak hasta, hastaneye gelerek ‘Bana anjiyo yapılacaktı, neden yapmıyorsunuz ?’ diye hastaneyi birbirine katmış. Ben yanına giderek, ‘Siz yanlış anlamışsınız, bu botokstur.’ dedim. Hasta daha fazla ısrar edince, ‘Memnun değilseniz, üniversite hastanesine gidin’ diye tavsiye ettim. Benim hastayı ameliyat masasından kaldırmam mümkün değil.”

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yok to “Tek Hayaliydi, Başbakan Gerçekleştirdi”

  1. yusuf Says:

    slm

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: