Yerel seçimlere katılmayacağız ama

Osman Pamukoğlu “Dürüst, idealist ve bağımsız başkan adaylarını destekleyeceğiz” dedi
Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, ”Yerel seçimlere katılamayacağız, fakat bu ülkenin her yerindeki belediyelerde, dürüst, idealist ve bağımsız başkan adaylarını destekleyeceğiz” dedi.

Pamukoğlu, partisinin il binasının açılışı için geldiği Bursa’da düzenlediği basın toplantısında, ”üretim gücünün batı tarafından elinden alınması” nedeniyle Türkiye’nin bağımsızlığının lafta kaldığını iddia etti.

Türkiye’nin stratejik kurumlarının hepsinin bir şekilde satıldığını vurgulayan Pamukoğlu, buna karşılık dış borç ve işsizliğin arttığını öne sürdü.

Pamukoğlu, partisinin 2 ay önce kurulmasına rağmen en geç 3-4 ay içinde büyük kongrelerini düzenleyeceklerine dikkati çekerek, ”Yasalara göre, seçimlere katılabilmemiz için kongre yaptıktan sonra en az 6 ay geçmesi gerekiyor. Bu nedenle yerel seçimlere katılamayacağız, fakat bu ülkenin her yerindeki belediyelerde, dürüst, idealist ve bağımsız başkan adaylarını destekleyeceğiz” dedi.

Terörle mücadeleyle ilgili bir soru üzerine Osman Pamukoğlu, şunları söyledi:

Terörle mücadele, benim için çok büyük bir mesele değil. Dicle’nin doğusundaki dağları eşkiyalardan temizleyeceksiniz, dağları besleyen yerleşim alanlarındaki milisleri bulacaksınız, lider kadro neredeyse gidip alacaksınız, bize müttefik olduklarını söyleyen fakat örgüte lojistik destekte bulunanlarla görüşeceksiniz ve bunların hepsini aynı anda yapacaksınız. Bunları yaptıktan 365 gün sonra, dağlarda dolaşan bir kişi göremezsiniz

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: