DENGEMİ KAYBETTİM, SİLAH İSTEM DIŞI PATLADI

Antalya’da ‘dur’ ikazına uymadığı için polis kurşunuyla ölen Çağdaş Gemik’in ailesi dava açmaya hazırlanıyor. Çağdaş’ı vuran polisin ifade tutanaklarına göre polis memuru dengesini kaybetmiş ve silah istem dışı patlamış.
Antalya’da ‘dur’ ihtarına uymadığı için polis kurşunuyla öldürülen 18 yaşındaki Çağdaş Gemik’in ailesi, tutuklanan polis hakkında dava açmaya hazırlanırken; 34 yaşındaki polis memuru M. E. ve olayın görgü tanığı Halil Keşifçi’nin ifade tutanakları ile otopsi raporlarına DHA ulaştı. Polis memuru, “Dengemi kaybettim, silah istem dışı patladı” dedi. Otopsi raporunda Çağdaş Gemik’e 2 değil 1 kurşunun isabet ettiği belirlendi. Olay yeri krokisinde de polisin Çağdaş’ı 11.3 metreden vurduğu yazıldı.

Antalya’da geçen Pazartesi günü öğleden sonra devriye gezen ekibin ‘dur’ ikazına uymayarak kaçan motosikletli iki gence ateş açan Önleyici Hizmetler Şubesi’nde görevli polis memuru M. E., gençlerden Çağdaş Gemik’in ölümüne neden olmuş, çıkarıldığı mahkemece tutuklanan 13 yıllık polis memuru cezaevine konulmuştu. Başarılarından dolayı birçok kez takdirname ve ödül alan polis memuru M. E. ile Çağdaş’ın motosikletinde arkasında oturan Halil Keşifçi’nin ifade tutanaklarında olay tüm çıplaklığıyla anlatılıyor. Oğulları polis kurşunuyla öldürülen Gemik ailesi polis hakkında dava açmaya hazırlanırken, otopsi raporunda Çağdaş Gemik’e 2 değil 1 kurşunun isabet ettiği belirtildi. Ayrıca Gemik’e polis memurunun 11.3 metreden ateş ettiği de olay yeri krokisinde gösteriliyor.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: