AVRUPA’NIN EN BÜYÜK ALIŞVERİŞ MERKEZİ AÇILDI

Ekonomik Krize Rağmen Avrupa’nın En Büyük Alışveriş Merkezi Açıldı. Üstelik Müşteri Akınına Uğradı
Ekonomik krize rağmen Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi açıldı. Üstelik müşteri akınına uğradı.
MEGA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi, Londra’da açıldı. Ekonomik krize rağmen alışveriş merkezindeki mağazalar ve restoranlar müşteri akınına uğradı.

Ekonomik krizden en fazla etkilenen ülkelerden biri olan İngiltere’nin başkenti Londra’da dün Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi açıldı. Küresel mali krize rağmen açılış tam anlamıyla insan akınına uğradı. Dünyaca ünlü markaların yer aldığı alışveriş merkezinde yemek yemek isteyenler saatlerce ayakla sıra bekledi, girişte yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Londra’nın Sheperd’s Bush bölgesinde 150 bin metrekarelik bir alana kurulan Westfield alışveriş merkezinin yaklaşık 2.5 milyar dolara mal olduğu bildirildi.

280’den fazla lüks mağazaya sahip olan alışveriş merkezinde 47 restoran bulunuyor. Dün yapılan açılışta İngiltere’yi sarsan ekonomik krizden iz yoktu.

Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezinin açılışına tanık olmak isteyenler mağaza ve restoranları tıklım tıklım doldurdu.

Westfield alışveriş merkezinin açılması ile 7 bin kişiye iş imkanı yaratılıdığını belirten Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, alışveriş merkezinde dükkanların yüzde 99’unun satılmış ya da kiralanmış olduğunu, merkezin Londra ekonomisi için büyük önem taşıdığını ifade etti.

Öte yandan, Avustralyalı alışveriş merkezi devi olan Westfield yatırımcılarının, İngiltere’nin ekonomik kriz içinde olduğu bugünlerde Londra’da Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezini açarak krizin yarattığı fırsatlardan yararlanmaya çalıştıkları ifade edildi.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: