GÜRBÜZ’ÜN TETİKÇİ TAKIMI GÖZALTINDA

Veli Küçük Tarafından Örgütün Tetikçi Ekibini Oluşturmakla Görevlendirdiği Osman Gürbüz’ün Ortağının da Aralarında Bulunduğu Çetenin 14 Üyesi Yakalandı.

Veli Küçük tarafından örgütün tetikçi ekibini oluşturmakla görevlendirdiği Osman Gürbüz’ün ortağının da aralarında bulunduğu çetenin 14 üyesi yakalandı. Gürbüz’le sürekli geniş katılımlı toplantılar yaptığı öğrenilen iş ortağı Ramazan G. ile 3 yeğeninin de aralarında bulunduğu kişilerin insan kaçırmaktan yağmaya, oto ve işyeri gaspından silahla yaralamaya kadar 20’den fazla suçun faili olarak arandıkları öğrenildi.
Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Büro Amirliği’nde görevli 250 personel tarafından 5 ilde eşzamanlı olarak 25 ev, işyeri ve villaya yapılan baskınların ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. İlk baskınlarda örgüt üyesi 12 kişi yakalanarak gözaltına alınmıştı. Devam eden operasyon kapsamında Antalya Emniyet Müdürlüğü’nde çalışan bir memur ile E Tipi Kapalı ve Yarı Açık Cezaevi’nde görevli bir infaz koruma memuru da gözaltına alındı. Böylece çete üyeleri arasında 2 de kamu görevlisi olduğu ortaya çıktı. ‘Suç örgütü kurma, örgüte liderlik yapma, örgüte üye olma, örgüt adına faaliyette bulunma, örgütlü olarak nitelikli yağma, tehdit ve rüşvet’ suçlarından yakalanan şahısların liderini ise Ergenekon tutuklusu Osman Gürbüz’ün ortağı Ramazan G.’nin yaptığı belirlendi. Osman Gürbüz’ün tutuklanmadan önce sık sık Ramazan G. ile Zorbey Çaybahçesi’nde buluştuğu, bazen geniş katılımlı toplantılar yapıldığı belirtildi. Halen gözaltında bulunanlar şunlar: “Osman Gürbüz’ün iş ortağı Ramazan G., yeğenleri Bayram G, Yasin G ve Fatih G, E.K, N.C, T.A, M.L, M.İ, S.Z, M.K.F. ve M.İ.K.”

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: