40 BİN POLİS EĞİTİLECEK

Sağlık Bakanlığı ve Birleşmiş Millet Nüfus Fonu’nca Sürdürülen ‘Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi’ Kapsamında 40 Bin Polis ve 70 Bin Sağlık Çalışanı Eğitilecek.
Sağlık Bakanlığı ve Birleşmiş Millet Nüfus Fonu’nca sürdürülen ‘Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi’ kapsamında 40 bin polis ve 70 bin sağlık çalışanı eğitilecek.
Proje koordinatörü Dr. Serap Şener, Türkiye’de şiddete maruz kadınlarla ilgili veri tabanı oluşturulacağını belirterek, polis ve sağlık çalışanlarına, aile içi şiddete maruz kalan kadınları koruma yöntemleriyle ilgili ders verileceğini söyledi.

Dr. Serap Şener, yaptığı açıklamada, Başbakanlık’ın 2006 yılında yayınladığı genelge doğrultusunda kadın ve çocuğa yönelik şiddetin önlenmesi için yapılması gerekenlerin belirlendiğini kaydetti.

Dr. Şener, konuyla ilgili ilk etapta 250 polis ile 390 sağlık yöneticisinin eğitim aldığını hatırlatarak, bir süre önce eğiticilerin başlattığı seminerlerle 70 bin sağlık, 40 bin de polis görevlisinin aile içi şiddet konusunda eğitimden geçirileceğini vurguladı.

Yakın zamanda proje kapsamında yargı ve medya mensuplarına da eğitim verileceğini anlatan Dr. Şener, bu eğitimlerle aile içi şiddet konusunda ulusal eylem planının belirleneceğini ifade etti.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: