ZAM BİZİM İÇİN DE YÜKSEK

Enerji Bakanı Hilmi Güler, Doğal Gaza Yapılan Zammın Herhangi Bir Borç -Alacak Meselesine Dayanan Bir Fiyat Ayarlaması Olmadığını Belirtti.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, doğal gaza yapılan zammın herhangi bir borç-alacak meselesine dayanan bir fiyat ayarlaması olmadığını belirtirken, son zamla ilgili “Hakikaten rakam bizim için de yüksek geldi. Biz bunu çok tartıştık, aşağıya yukarı 15 gündür biz bunun tartışmalarını yapıyoruz. Biz, bakanlarımız, ekonomiden sorumlu bakanlarımız en son gece son dakikaya kadar da bunun tartışmasını yaptık” diye konuştu.
BOTAŞ Genel Müdürü Saltuk Düzyol ile düzenlediği toplantıda Güler, zammın yapılması gerektiğini ifade ederek, doların ve petroldeki fiyat değişimlerinin bunda etkili olduğunu söyledi. “Burada geciktirilmiş bir zam falan meselesi yok” diyen Güler, her ay formüle göre hesaplama yaptıklarını, dolayısıyla bir biriktirmenin söz konusu olmadığını kaydetti.

Güler, BOTAŞ’ın kar-zarar, nakit akışı ile borç alacak konularının ayrı konular olduğunu ve bunların ayrı olarak ele alınması gerektiğini bildirdi.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: