AVRUPA YAKASI’NIN MAKBULESİ ESKİŞEHİR’E GELİYOR…

Avrupa Yakası Dizisi’nde canlandırdığı “Makbule” karakteri ile tanınan Tiyatro Sanatçısı Hasibe Eren Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın davetlisi olarak Eskişehir’e geliyor.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın çocukların zihinsel, kişisel ve sosyal gelişimlerine drama yoluyla katkı sağlamak için düzenlediği drama eğitiminin ilk çalışma dönemi, bu pazar yapılacak dönem sonu gösterisiyle tamamlanıyor. 9 Kasım Pazar Günü saat 11.00’da Büyükşehir Belediyesi Tepebaşı Sahnesi’nde gerçekleştirilecek olan gösteriyi sevilen dizi oyuncusu Hasibe Eren de izleyecek ve gösteri sonrası çocuklarla söyleşecek.

Yaklaşık 1 aydır drama eğitim alan 7-14 yaş grubundaki çocuklar, gerçekleştirilecek drama gösterisinde anne babalarına, öğretmenlerine ve bir çoğunun gönlünde taht kurmuş Hasibe Ablalarına sahneden seslenecekler.

Büyükşehir çocukları drama ile tanıştırıyor
“Şehir Yetiştirir” sloganı ile yeni bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, çocuklarla yaratıcı drama çalışmalarını başlattı. Birer aylık periyotlar halinde bütün bir sezon sürecek çalışmalar, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’na ait Kültür Sarayı sahnesi, Turgut Özakman Sahnesi ve Tepebaşı sahnesinde gerçekleştiriliyor.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: