Eline Yüzüne Bulaştırdı !

Gösterime girdiği ilk günden beri tartışmanın odağı haline gelen Can Dündar’ın Mustafa filmini Atatürkçü Düşünce Derneği yargıya taşıma kararı aldı. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Malatya Şubesi, Atatürk’ün hayatını anlatıldığı belirtilen “Mustafa Belgeseli”ni yargıya taşıyacağını duyurdu.

ADD Malatya Şube Başkanı Ali Ekber Tunçdemir yaptığı yazılı açıklamada, “Aylardır kamuoyunda ardına büyük bir basın ve hatta Kemalizm’in kalesi olan kurumların da desteği alınarak tanıtımı yapılan Mustafa filmi gerçekle ilgisi olmayan, mesajların ustalıkla yerleştirildiği belgeselin, Cumhuriyetimizin 85. yıldönümünde ve Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 70. yılında gösterilmesi de farklı bir anlam taşımaktadır.

Mustafa filmi; Mustafa Kemal’i ve onun yolunda yürütülen ‘Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’ni bitirmeye yönelik bir psikolojik operasyondur. On beş yıl gibi çok uzun bir zamana yayılan Can Dündar’ın hazırladığı ‘Mustafa’ adlı film, bilinç altında farklı bir Atatürk portresi oluşturmaya çalışmaktadır. Bu şekilde yapılan Atatürk’le ilgili filmleri hazırlayıp yayımlamak, gerçekten büyük sorumsuzluk sayılmalıdır” dedi. Açıklamada, belgesel ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: