ÖĞRETMENLERE: PAHALI HEDİYE ALMAYIN

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde öğretmenlerin öğrencilerin kendilerine verdikleri pahalı hediyeleri almamaları konusunda uyardı. Çelik, “Öğretmenler Gününde öğretmenlerin elini öpmek onlara küçük hediyeler vermek güzeldir ama belli bir dozajı aştığı zaman bunun anlamı değişir” dedi.
Spor salonunun sadece Gülen Muharrem Pakoğlu’nda okuyan öğrenciler için değil, çevrede bulunan diğer okulların da bundan faydalanabileceğinin altını çizen Bakan Çelik, daha sonra kapalı spor salonunun açılışını gerçekleştirdi. Çelik, burada öğrenciler ile birlikte top oynadı.

-“BUNDA ANORMALLİK YOK”-

Çelik, açılışın ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Başbakanlık Etik Kurulunun yaklaşan öğretmenler günü öncesinde Milli Eğitim Bakanlığı’na öğretmenlerin öğrencilerden altın gibi pahalı hediyeler almamaları konusunda bir yazı gönderdiğini hatırlatılması üzerine Çelik, “Devlet adamlarına siyaset adamlarına yöneticilere verilebilecek olan hediyeler bellidir. İnsanlar birbirlerine ufak tefek hediyeler verebilirler ama bir sınıfta öğretmenler günü dolayısıyla 5 tane çocuk öğretmene tam altın, yarım altın getiriyor. Diğer çocuklar birşey getiremiyorlar. Onlar da şüphesiz vermek isterler. Etik Kurulu bunu düşünerek Milli Eğitim Bakanlığı’na bir uyarıda bulunmuştur ve biz de okullara gerekli yazıyı gönderdik. Bunda bir anormallik yoktur. Şüphesiz öğretmenlerimiz, eli öpülesi insanlardır. Öğretmen gününde öğretmenlere saygımızı ve sevgimizi sadece maddi hediyelerle göstermemiz gerekmiyor. Öğretmenler gününde; onların elini öpmek, küçük hediyeler vermek güzeldir. Ama belli bir dozu aştığı zaman bunun anlamı değişir” diye konuştu.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: