TRAFİK KAZASINDA FELÇ OLAN KÜÇÜK ŞİRVAN’A SİGORTADAN 100 BİN YTL TAZMİNAT ÖDENECEK

Sürücüsü Belirlenemeyen Aracın Çarpması Sonucu Felç Olan, Maddi Sıkıntı Yüzünden de Tedavisi Yarım Kalan Şirvan Duran’a, Güvence Hesabı 100 Bin YTL Sakatlık Tazminatı, 2 Bin 285 YTL de Tedavi Masrafı Ödeyecek. Bundan Sonraki Tedavi Giderlerinin 100 Bin YTL’ye Kadar Olan Kısmı da Yine Hesap’tan Karşılanacak.

Sürücüsü belirlenemeyen aracın çarpması sonucu felç olan, maddi sıkıntı yüzünden de tedavisi yarım kalan Şirvan Duran’a, Güvence Hesabı 100 bin YTL sakatlık tazminatı, 2 bin 285 YTL de tedavi masrafı ödeyecek. Bundan sonraki tedavi giderlerinin 100 bin YTL’ye kadar olan kısmı da yine Hesap’tan karşılanacak.
GEÇİRDİĞİ trafik kazası sonucu felç olan ve yaşamını solunum cihazına bağlı sürdüren 9 yaşındaki Şirvan Duran’a, Güvence Hesabı 102 bin 285 YTL ödeyecek. Geçtiğimiz mart ayında Denizli’de sürücüsü belirlenemeyen aracın çarpması sonucu boyundan aşağısı felç olan Şirvan Duran’ı; Türkiye, annesinin 220 YTL’lik elektrik faturasını ödeyememesi nedeniyle elektrik kesilmesi yüzünden yaşamının tehlikeye girmesi ile tanımıştı. Bu durum karşısında da Sağlık Bakanı Recep Akdağ, tedavisinin sürmesi için küçük Şirvan’ı Ankara’ya getirtmişti. Trafik kazası geçirmesi nedeniyle, üçüncü şahıslara verilen bedeni zararları karşılamak amacıyla trafikteki tüm araçların yaptırmak orunda olduğu trafik sigortasından tazminat alma hakkı doğan küçük Şirvan’a, çarpan aracın tespit edilememesi yüzündün tedavi masrafları ve tazminat ödemesi Güvence Hesabı tarafından yapılacak.

Güvence Hesabı Müdürü Kadir Küçük, konu hakkında açıklama yaparak, mart ayının ilk günü Şirvan Duran’a eski tip siyah renkli bir hususi aracın çarptığını ve olay yerinden hiç durmadan hızla uzaklaştığını görgü şahitlerinin ifadesinden ve kaza tutanaklarından tespit ettiklerini belirterek, “Kazanın üzerinden 8 ay geçmesine rağmen kazaya karışan araç ve sürücüsü bulunamamıştır. Kaza sonucu Denizli Devlet Hastanesinin vermiş olduğu Sağlık Kurulu Raporuna göre Şirvan, yüzde 92 oranında sakat durumdadır. Tedavisi de halen sürmektedir” dedi. Kadir Küçük, Şirvan Duran’ın annesinin avukatı aracılığı ile 30 Ekim tarihinde Güvence Hesabı’na başvurduğunu da ifade ederek, “Yapılan inceleme sonucunda plakası tespit edilemeyen aracın kusurundan dolayı Şirvan’ın annesine kaza tarihindeki trafik poliçesi teminatı olan 100 bin YTL sakatlık tazminatı, ayrıca da 2 bin 285 YTL de tedavi gideri olmak üzere toplam 102 bin 285 YTL ödenmesine karar verilmiştir” şeklinde konuştu.

Sonraki masraflar ödenecek

Kadir Küçük, küçük Şirvan’a bundan sonra yapılacak tedavi giderlerinin 100 bin YTL’ye kadar olan kısmının da yine Güvence Hesabı’ndan karşılanacağına dikkat çekti. Güvence Hesabı hakkında da bilgi veren Kadir Küçük, zorunlu trafik sigortası yaptırmamış veya kazaya neden olan aracın tespit edilememesi durumlarında devreye Güvence Hesabı’nın girdiğini ve trafik kazasında zarar görenlerin hem tedavi giderlerinin hem sakatlık durumunda sakatlık tazminatının, vefat durumunda da ölenin yakınlarına vefat tazminatının Hesap’tan karşılandığını söyledi. Kadir Küçük, yapılan ödemelerin tutarının ise kazanın meydana geldiği tarihte zorunlu trafik sigortası teminat limitleri ile sınırlı olduğunu belirtti.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: