KAMERALI SOHBET UNAKITAN’DAN İNTERNET KULLANICILARINA MÜJDE

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, internetten kameralı sohbet alınan ÖİV oranının yüzde 15’ten yüzde 5’e indirileceğini açıkladı.
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, internet hizmeti üzerinden alınan yüzde 15 oranındaki Özel İletişim Vergisinin (ÖİV) yüzde 5’e indirileceğini açıkladı. Çalışmanın tamamlandığını ifade eden Unakıtan, yakında TBMM’ye sunulacağını bildirdi.

Unakıtan, TBMM’de gazetecilere yaptığı açıklamada, internetten alınan ÖİV’nin yüzde 15’ten yüzde 5’e indirileceğini belirtti. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın daha önce kameralı sohbet bu konuda açıklamalarda bulunduğunu, kendilerinin de indirime sıcak baktığını anlatan Unakıtan, Ulaştırma Bakanlığı ile birlikte bir çalışma yaptıklarını ifade ederek, “Bu çalışma yakında Bakanlar Kurulu ve Meclis’e sunulacak. Çalışma ile internet üzerinden alınan ÖİV’yi yüzde 15’ten yüzde 5’e indiriyoruz.

İndirimin GSM ihalesini (Üçüncü Nesil) de etkileyeceğini, bu nedenle ihaleden önce açıklama yaptıklarını kaydeden Unakıtan, GSM’de ÖTV indirimi için ise bir çalışmalarının olmadığını belirtti.

Unakıtan, kredi kartında sicil affına gidileceği yönündeki haberlerin sorulması üzerine ise, “Hemen öyle bir çalışma yok. Bu, Sanayi ve Ticaret kameralı sohbet Bakanlığı ile birlikte yapılacak çalışmalardır. Şu anda o konuyla ilgili bir şey söylemiyorum” dedi.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: