SESLİ CHAT 20 TÜRK HAC YOLUNDA ÖLDÜ sesli chat

30 Ekim’den bu yana hac ibadeti için Suudi Arabistan sesli chat ‘a giden Türk hacı adaylarından 20’si çeşitli sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybetti.
Edinilen bilgiye gore, hac ibadetini gerçekleştirmek üzere 30 Ekim’den bu yana Suudi Arabistan’a giden hacı adaylarından 9’u Mekke’de, 11’i ise Medine’de yaşamını yitirdi. Bir kişinin trafik kazası sonucu diğerlerinin ise çeşitli sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

Mekke’de hayatını kaybeden hacı adaylarının cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Şerai bölgesinde toprağa verildi. Medine’de vefat eden hacı adaylarının cenazeleri ise Mescid-i Nebevi’de kılınan namazdan sonra Cennet-ül Baki’de defnedildi.

Mekke’de yaşamını yitiren hacı adaylarının isimleri ve geldikleri şehirler şöyle:

“Samsun’dan Fatma Dikkollu (60), Mustafa Soba (56), Diyarbakır’dan Abdülbari Hocaoğlu (82), Karaman’dan Selfinaz Yalnız (74), Malatya’dan Memet Akın (68), Gaziantep’ten Fatma Kurt (64), Hatice Mendilli (74), Yozgat’tan Saadettin Akdaş (59) ve Kütahya’dan Hüseyin Yumuşak (46)” olarak belirlendi.

Medine’de hayatını kaybeden hacı adaylarının isimleri ise şöyle:

“Sivas’tan Ahmet Büyükdeveci, Bartın’dan Gülsüm Tezel sesli chat , Giresun’dan İsmail İmeci, İzmir’den Ali Sevmez, Kırşehir’den Dürüye Güneş, Uşak’tan Döndü Kandemir, Tokat’tan Hamdi Yıldız, Gaziantep’ten Süleyman Şahin, Kahramanmaraş’tan Mısdık Arslan, Elazığ’dan İsmail Aytekin, Alanya’dan Meryem Öğüt

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: