TÜRK sesli sohbet İRAN TOPÇU BİRLİKLERİ KANDİL’E TOP YAĞDIRIYOR

Kuzey Irak’ın Kandil Dağı’nda barınan terör örgütüne yönelik Türkiye ve İran ordusunun top atışı başlattığı bildirildi.

Kuzey Irak’a yönelik gerek Türk Silahlı sesli sohbet Kuvvetleri’nin gerekse İran ordusunun operasyonları aralıksız devam ediyor. İran topçusu, PKK ve onun İran’daki uzantısı PJAK’ın bulunduğu Kandil Dağı yakınlarındaki bazı bölgelere top atışı yaptı. İran topçu birliklerinin Türkiye – İran – Irak üçgeninde bulunan ve Kandil Dağı’na kadar uzanan Pişder ve Sengeser bölgesini ağır bombardıman altına aldığı belirtiliyor.

PJAK’lı teröristlerin barındığı belirtilen Kenere, Saven ve Mamend dağlarındaki bazı bölgelere ilk kez top atışı yapıldığı öğrenildi. Kandil’e yönelik Nisan ve Temmuz ayında da geniş çaplı operasyon düzenleyen İran, burada yaşayan Kürtlerin hakkını savunduğunu iddia eden terör örgütü PJAK’a büyük darbe vurmuştu.

Öte yandan Şırnak ve Hakkari’deki güvenlik güçlerinin Avaşin, Metina, Zap sesli sohbet bölgesine yönelik top atışının da devam ettiği bildirildi. Güvenlik güçleri, İran ordusunun doğudan bombaladığı Dalanper Dağı’na(Zağros) dün geceden beri top atışı yapıyor. PKK  ve PJAK terör örgütü kamplarının bulunduğu bölge Türkiye- İran- Irak sınırlarının birleştiği bölgede buluyor.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: