ORTADA UTANACAĞIMIZ BİR SUÇ YOK

”Yıllardan beri tarihle yüzleşmek adına Adalet ve Kalkınma Partisi’nin tek taraflı ve tavizkar tutumunun kapı araladığı ve heves gösterdiği bu konu, artık kendi ecdadımızı yargılatacak bir sürecin önümüzde olduğunu ortaya koymaktadır. Türkiye’ye yönelik iddiasını ve toprak taleplerini ısrarla sürdüren Ermenistan’a, sınır kapılarını açmayı dile getiren ve bu ülke ile diplomatik temasa kalkışan AKP’nin ürkek tutumu, ecdadımızın yargılanması konusunda yabancılara ve işbirlikçilerine ümit ve cesaret vermektedir. Gelişmeler, sözde soykırım iddiaları ekseninde oluşan hakaret ve ithamlara sessiz kalan hükümet etrafında, etkili bir kuşatma alanı oluşturmak ve bu alanı giderek daraltmak üzerine kurulmuş bir senaryonun uygulanmaya başladığını göstermektedir”

-“AKP’NİN TESLİMİYETÇİ ZİHNİYETİNDEN CESARET ALMIŞLAR”-

Tarihi gerçeklere aykırı, insaf ve hakkaniyet duygusundan yoksun bir anlayışla sözde özür kampanyasına öncülük eden zihniyetin Osmanlı Devleti döneminde “Emperyalist devletlerin kullandıkları’ Ermesi tebaasının neden olduğu kanlı olayları bilmeden hareket ettiklerini düşünmenin mümkün olmadığını dile getiren Bahçeli, “Türkiye’nin içinde Ermeni iddialarını destekleyen bir cephe oluşturma gayretleri için altı yıldır, her zemin, ortam ve kürsü kullanılarak açıkça sürdürülen faaliyetlerin bu girişimle birlikte sonuç almaya dönük çalıştıkları ve kamuoyu hassasiyetini köreltmeyi amaçladıkları anlaşılmaktadır. Adlarının başına yerleştirilen muhtelif sıfatlarla kamuoyuna seslenme imkanı bulan işbirlikçi mihraklar, hayati milli çıkarlarımızı ucuz pazarlıkların malzemesi haline getiren AKP iktidarının oluşturduğu teslimiyetçi zeminden cesaret almışlar ve özür talep etme noktasına kadar cüret kazanmışlardır.”dedi.

-“ORTADA SUÇ VE SUÇLU YOK”-

Bahçeli tarihin yaşandığını, yazıldığını ve hükmünü verdiğini belirterek ortada Türk milletinin utanacağı bir suç ve adına özür dilenecek bir suçlu olmadığını söyledi. Türk milletinin de sahip olduğu imparatorluk coğrafyasından çekilirken katliamlar, mezalimler, trajik göçler yaşadığını, ancak bu tarihi olayları yüreğine gömerek yeni bir dünyaya kapı açtığını ifade eden Bahçeli, “Hiç kimsenin, mirasçısı olduğumuz ecdat yadigarını aşağılama, suçlu gibi tanımlama ve özür talep etmeye hakkı ve haddi değildir.” dedi.

-“ERMENİLER KARABAĞ KATLİAMI İÇİN ÖZÜR DİLESİN”-

Bahçeli, özür talebinin ısrarı halinde kimin kimden özür dilemesi gerektiğinin yeniden tartışılması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:

“Ermenilerce mezalime maruz kalan milletimizin, suikasta kurban giden Osmanlı devlet adamlarının, katledilen Cumhuriyet diplomatlarının ve henüz acıları çok yeni olan Karabağ katliamlarının özrünü beklemek, en doğal ve tarihi hakkımızdır. Her fırsatta aziz ceddimizin bir asır önce soykırım yaptığı yalanına başvuran Ermeniler, Azerbaycan topraklarında, üzerinden henüz yalnızca 16 sene geçmiş olan gerçek bir insanlık vahşetini itiraf ve kabul etmek, işgal altında bulundurdukları topraklardan çekilmek zorundadırlar. Bu kirli kampanyayı başlatma cesaretini bulanlar, aydın sıfatının arkasına sığınarak kimsenin Türk milleti adına konuşamayacağı ve Türk milletini yargılayamayacağını bilmelidirler. Bu haysiyet kırıcı durumun kabul edilmesi ve ilişkilerin bu dayatma ve tavizlerle ilerleyebilmesi mümkün değildir. Ceddimizin kutlu emaneti, AKP zihniyetinin ve bir avuç işbirlikçinin bulandırdığı havaya teslim edilemeyecek kadar şanlı, temiz ve büyüktür.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: