MEHMETÇİK BAYRAMA GÖZÜ UFUKTA GİRDİ

Türkiye, Kurban Bayramı’nın birinci gününü huzur içinde kutlarken, sınırda görev yapan Mehmetçik de bayrama eli tetikte, gözü ufukta girdi.
Genelkurmay Başkanlığının sınır birliklerine düzenlediği basın turu kapsamında, Irak sınırının sıfır noktasındaki Beyaztepe Üs Bölgesi ile Gürvil Jandarma Sınır Bölük Komutanlığı ziyaret edildi.

23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Tahir Bekiroğlu, Beyaztepe Üs Bölgesi’nin, Şırnak’ın 60. kilometre güneydoğusunda yer aldığını, bölgenin güneyinde Irak’ın Kato dağları ile terör örgütünün Haftanin kampının bulunduğunu belirtti.
Tümgeneral Bekiroğlu, ”Birliğimiz hava şartları ne olursa olsun görevlerini sürdürmeye, sınırımızda güvenliği sağlamaya devam etmektedir. Buradaki coğrafi zorluklar vazifemizi engellememektedir. ‘Her şey vatan için’ diyen Mehmetçik, her zorluğun üstesinden gelmektedir” diye konuştu.

Üssün güneyindeki vadinin teröristlerin Türkiye’ye yaklaşma istikameti olduğunu, bölgenin 24 saat gözetlendiğini ifade eden Tümgeneral Bekiroğlu, bölgede zaman zaman terörist görüntüsü alındığını, ancak TSK’nın buradaki varlığıyla caydırıcılığın sağlandığını anlattı. Tümgeneral Bekiroğlu, dün gece burada nöbet tutan askerlerin eksi 8 derecede görev yaptıklarını belirterek, personelin soğuk iklim kıyafetleri sayesinde problem yaşamadıklarını ifade etti.

Daha sonra Üs Komutanı Jandarma Üsteğmen Talip Sevim, Tümgenerel Bekiroğlu’na hudut tekmili verdi.

Üste görev yapan askerlerin bayramını kutlayan Tümgenerel Bekiroğlu, ”Bugün dinimizin kutsal günlerinden Kurban Bayramı’nı sınır hattında ailenizden uzak kutluyorsunuz. Bu onurlu görevi ifa etmenin kıvancı içinde olduğunuzu biliyorum. Sizin bu zor koşullarda yaptığınız görevle milletimiz huzur içinde bayram yapıyor. Bu bakımdan sizi kutluyorum. Bayram gününde ülkemizin sınırını koruyarak böyle şanlı bir görevi ifa etmenin gururu içerisindesiniz” dedi.

Tümgeneral Bekiroğlu, daha sonra üste görev yapan asker ve korucuları tek tek yanaklarından öperek, bayramlarını kutladı.

Irak sınırındaki birliklerde kadın askerler de görev yapıyor. Basın mensuplarının taşındığı helikopterlerden birinde üsteğmen Hülya Ercan görev alırken, Tümen Karargahı’nda da Tabip Yüzbaşı Nihal Eryılmaz Mehmetçiğin sağlık sorunlarıyla ilgileniyor. Bayramı burada geçirmenin zannedildiği kadar kötü olmadığını söyleyen Eryılmaz, ”Arkadaşlarım ve komutanlarım destek oluyor. Ailemi özlüyorum ama sonraki bayramlarda bilikte oluruz” diye konuştu.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: