TÜRK ASILLI PAPAZA AĞIR İTHAMLAR

Belçika adaleti, Türk asıllı aşırı dinci Katolik papaz Samuel Özdemir’i ırkçılık ve yabancı düşmanlığını kışkırtma ithamlarıyla yargılanmasında beraat ettirirken, kara para aklama ve yolsuzluk iddialarıyla yeni adli dosyalar açıyor.
Belçika’nın “Le Soir” gazetesi, bugünkü baskılarında, papaz Samuel Özdemir’in ırkçı söylemlerle kilise ayinleri düzenlemeyi sürdürdüğünü gösteren bir röportaja yer verdi.
Müslümanlara yönelik kışkırtıcı açıklama ve yazıları nedeniyle, 2002 yılından beri Irkçılıkla Mücadele Merkezi tarafından dava edilen ve yargılanan Papaz Samuel, “doğacak her Müslüman çocuğun, Batılılara yönelik bir bomba olduğunu” söyleyerek tepki çekiyor.

Papaz, “yasaların yetersiz olması nedeniyle”, “suçu sabit görüldüğü halde” beraat etti. Ceza Mahkemesi, papazın ırkçı olmadığını çünkü her ırktan tüm Müslümanlara saldırdığını, mevcut yasalarda bu durumun öngörülmediğini anlatarak beraat kararı verdi.

Charleroi Sorgu Hakimi, harcadığı paraların ve bulundurduğu 500 bin avronun kaynağını açıklayamadığı gerekçesiyle papaz hakkında yeni bir adli soruşturma başlattı.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: