TÜRKİYE’NİN YOKSULLUK HARİTASI ÇIKARTILACAK

Yazıcı’ya bugün bazı gazetelerde yer alan ‘Yardımlar tek elde toplanıyor’ şeklindeki haber hatırlatılarak değerlendirmesi soruldu. Haberdeki konunun hükümetin bir çalışması olmadığını kaydeden Yazıcı, yardımın tek elde toplanmasının bürokratik sıkıntıyı artıracağını ifade etti.

Hükümetin Türkiye’nin yoksulluk haritasının çıkarılması konusunda bir çalışması olduğunu dile getiren Yazıcı, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü’ne daha önce Bakanlar Kurulu Kararı ile verilmiş ‘Bütünleşik Sosyal Hizmet Projesi’ ismini taşıyan çalışma var. Projenin paydaşları arasında Çalışma, İçişleri, Sağlık bakanlıkları ile belediye, sivil toplum temsilcileri var. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde yapılan proje Devlet Planlama Teşkilatı ve TÜBİTAK işbirliği ile yürütülecek. Türkiye’nin yoksulluk haritası çıkartılacak. Meclis’ten Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü’ne 5 milyon YTL bütçe ayrıldı.” şeklinde konuştu.

2010’un ortalarında bitirilecek çalışma ile kimin nereden, ne kadar yardım aldığının belirleneceğini ifade eden Yazıcı, veritabanı oluşturarak aynı kişilerin farklı yerlerden yardım almasının önüne geçileceğinin altını çizdi.

Yazıcı, yardımların, bu gün olduğu gibi ilçelerde kaymakamlıklar, illerde valilikler tarafından yapılacağını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: