Chp’li arıtman fena çark etti

CHP’li Canan Arıtman, ”Ben Cumhurbaşkanı’ndan etnik kimliğini açıklamasını istemedim. Ben Cumhurbaşkanı’ndan yemin ettiği anayasayla ona verilmiş görevi, yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve milletini koruma, kollama görevini yerine getirmesini istiyorum” dedi.

Arıtman, partisinin 14. Olağanüstü Kurultay’ında gazetecilerin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün etnik kökeniyle ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nce yazılı bir açıklama yapıldığı ifade edilerek, değerlendirmesinin sorulması üzerine, etnik kökenlerin onur duyulması gereken bir özellik olduğunu vurguladı.

Özellikle kamu görevi yapanlar açısından hiçbir ayrımcılık yapmadan görevlerin yerine getirilmesi gerektiğini ifade eden Arıtman, şöyle konuştu:

”Kamu görevinde bulunan kişiler etnik hiçbir kimliği görme ve kayırma hakkına sahip değildir. Bu topraklar üzerinde bu devlet üzerinde oynanan oyunların yaşama geçmesini sağlayacak destekleriniz oluyorsa bu söylenir, bunu söylemekte siyasetçilerin görevidir. Ben Cumhurbaşkanı’ndan etnik kimliğini açıklamasını istemedim. Ben Cumhurbaşkanı’ndan yemin ettiği anayasayla ona verilmiş görevi, yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve milletini koruma, kollama görevini yerine getirmesini istiyorum. Ben Cumhurbaşkanı’nı göreve davet ettim.”

”Topluma uyan ve vatana millete sahip çık mesajı vermeye çalıştığını” savunan Arıtman, ”Mesajı herkesin aldığını anlıyorum” dedi.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: