GARİH CİNAYETİNDE SİL BAŞTAN

Bakırköy Adliyesi’ne gelen Avukat Mustafa Yalçınkaya, dilekçeyi Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne verdi. Adliye girişinde basın mensuplarına açıklama yapan Yalçınkaya, “Garih cinayeti ile ilgili yeniden yargılanmanın yapılabilmesi için, iade-i mahkeme talepli ve 5-6 ana başlıktan oluşan taleplerimizi içeren dilekçeyi mahkemeye vermeye geldik. Taleplerimiz arasında; kararda esas olarak alınan Adli Tıp raporu var. Adli Tıp raporu ile ilgili yeniden rapor alınması, otopsi raporunun alınması ve tanıkların yeniden dinlenmesi, yani dosyanın yeniden ele alınıp değerlendirilmesi hususunda taleplerimiz var.” diye konuştu.

Dilekçenin içeriğine ilişkin detaylı bilgiler de veren Avukat Yalçınkaya, “Yermez’in hüküm giymesinde esas kabul edilen Adli Tıp raporunun şüpheli bir hal alması, o raporun yeniden gözden geçirilmesi, bizim müvekkilimize ait olduğu belirtilen bir takım şeylerin tartışmalı bir hal alması, bu hususların tekrar incelenmesi gerekliliği, maktulün cesedi üzerinde otopsinin yeniden yapılıp oradaki ölüme sebebiyet veren, neden, niçin, nasılların yeniden cevaplandırılması hususunda taleplerimiz olacak. Olaya bire bir tanıklık edenlerin, olayın akışı içerisindeki kişilerin yeniden dinlenmesini talep edeceğiz.” dedi.

Avukat Yalçınkaya, önümüzdeki hafta içersinde değerlendirilip karar verilmesini beklediklerini belirterek, “Adaletin tecellisi adına bu davanın yeniden görülmesini umut ediyoruz. Ayrıca mahkemenin yapacağı değerlendirmenin ardından müvekkilimin tahliyesini talep edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: