Agar savunmasını yaptı

Mehmet Ağar’ın, terör ve organize suçlara ilişkin davalara bakmakla görevli Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen yargılanmasına devam ediliyor.

Susurluk davasından yargılanmaya başlanan Mehmet Ağar’ın mahkemede, Abdullah Çatlı’yı sadece basından tanıdığını söylediği belirtildi.

İfade veren Ağar, “Abdullah Çatlı’yı sadece basından tanıyorum. Hayatım boyunca hukuka bağlı hizmet ettim. Ömrüm suçla mücadeleyle geçti, suçlamaları reddediyorum. İbrahim Şahin ve Korkut Eken’in terörle mücadeleye çok katkısı oldu. Eken Başbakan’ın oluruyla görev yaptı. Korkut Eken kahraman bir subaydır. Hakkımdaki iddialara gülüp geçiyorum.

Tarık Ümit ve Yaşar Öz’ü muhbir olarak kullandık. Ayhan Çarkın’ı teşkilatı gezerken tanıdım. Bu zamana kadar örgüt kullanmak gibi bir çılgınlık içinde olmadım. O günle bugün arasında Himalayalar kadar fark var.  Ömer Lütfi Topal cinayetiyle ilgili yasaya aykırı eylemimi olmadı. Bilmiyerek görev ihmalim olmuş olabilir. Susurluk kazasında bulunan silahtan haberim yok. Kayıp silahlar hakkında bilgim yok, Emniyet Genel Müdürü olarak depoları takip edemem. Suçsuzum, suçlamaları kabul etmem mümkün değil. Terör örgütlerinin hedefi durumundayım. Vicdanım rahat, devlet için hizmet ettim, beraatimi istiyorum.” dedi.

Savcı yazılı savunma için Mehmet Ağar’ın talep ettiği sürenin verilmesini istedi. Mahkeme, Mehmet Ağar’ın bundan sonraki duruşmalara katılmamasına karar verdi. Dava 13 Mayıs’a ertelendi.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: