Cam Fiberli Kompozit Köprüler

Şu günlerde diş saglıgında kullanılan kompozit köprüler uygulanmaktadır. Bunun la birlikte bu köprülere kompozit köprü denir

Şu günlerde diş rahatsızlıgına  sahip hastalarda estetik amaçlı sabit protetik restorasyonlar için cam fiberle güçlendirilmiş resin bağlı kompozit dolgu köprüler uygulanmaya başlanmıştır. Konservatif (diş dokusunu koruyan)  Bu cam fiberli köprülerin en kolay yöntem oldugu ve klinikte hemen uygulanabilir. Güçlü köprülerdir ve metal alt yapı olmadığından estetiktirler. Anterior (ön bölge) ve posterior (arka bölge) bölgelerde kullanılabilmektedirler.

Sonuç olarak, diş eksikliğine sahip hastalarda boşluğun yanındaki veya önündeki ve arkasındaki dişlere diş kesimi preperasyonu yapmadan uygulanan konservatif amaçlı bir köprü sistemidir.

Not: Makale tarafımızca degiştirilmiştir. Aslı Dr. Erhan kayaya aittir. Ancak gerçek olan siz dişhastalarına daha çok yarar saglıycak olan makaleyi degiştirmek zorunda kaldık çünki İMPADENT kliniginden SEMA ÜNLÜ arkadaşımız degiştirmemizi istedi.

İyi tamam degiştirdikte benim burada anlamadıgım siz internetten ticari bir amaçmı güdüyorsunuz ? Yoksa gerçekten diş saglıgıylamı ilgileniyorsunuz. Sevgili okuyucularımız dedigimiz gibi impadent size daha yararlı olabilecek bir makaleyi buraya koymammızı istemediler sizde tedavinizi nerede yaptıracagınıza buna göre karar verin artık

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: