yildizsesli yildiz sesli

Günümüzde internet ihtiyaç halinemi geldi? Yoksa olmasadamı olur? Bu konu hakkındaki düşüncelerimizi ziyeretçilerimiz ile paylaşıyoruz.

Gelişen teknoloji’ye paralel olarak internet bilişim ve teknoloji dünyası, her geçen gün takip bile edemeyeceğimiz hızda ilerlemeye devam ediyor. Artık günlük hayatımızda internet ihtiyaç haline geldi. Kütüphaneler yerine interneti tercih etmek, banka işlemlerini oturduğumuz yerden yapmak, bir çok bilgiye internet üzerinden ulaşmak… Ve sayamayacağım yüzlerce neden. Son yıllarda “E-devlet” adı altında uygulama en büyük örnek sayılabilir.

Evinde internet olan anne ve babalar, çocuklarının sanal ortamda nelerle ilgilendiğini, nelere ilgi duyduğunu mutlaka denetlemeleri lazımdır. Günümüzde net çok faydalı bir araç olurken, bazende bunun tam tersi şeklinde kötü örneklere örnek olabiliyor. Aslında bütün mesele, temiz ve faydalı internet kullanımı öğrenmek ve öğretmektir. Sanal alemde bir çok yararlı içerikler olduğu gibi, bir çokta ahlak dışı içerikler olabiliyor. Burdan su kanıya varabiliriz; İnternet yaşadığımız hayatta kesinlikle ihtiyaç haline gelmiştir. Tabi ki bunun yanında internet kalitesi, sörf hızlılığı dediğimiz hızlı bağlantı çok önemlidir. Türkiye’de ne yazıkki bağlantılar çok kötü durumdadır. Bunun sebebi olarak; çok hızlı büyüme, hızlı gelişim ve altyapı yetersizliliğini gösterebiliriz.

Teknoloji ve bilişim dünyası’nın ne kadar hızla ilerlediğini su örnekle verebiliriz; “Görüntülü konusma” sayesinde, insanlar binlerce km uzaklıktaki insanlarla kaliteli bir sekilde “sohpet” edebilmektedir. Web sitemizde bu gelişime doğru orantılı olarak, “sesli sohbet” odaları açmış, bu vesile ile insanların ücretsiz bir şekilde konuşmasına, muhabbet etmesine olanak sağlamıştır.

Bu yazı YILDIZSESLİ aittir.

(Gaza gelme hemen begendigim için eklemedim googlede seslidostluk diye url çıkartmışsınız bende karşlıgını vereyim dedim yaşasın yıldızsesli 🙂

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: