ahmet kömeç bartın mhp başkan adayı

DP ve Ak Parti’den sonra MHP’nin de Arıt Belediye Başkanı Adayı da belli oldu. MHP’nin Belediye Başkanı Adayı ise Ahmet Kömeç. Adaylığını sadece Bartın Halk Gazetesi’ne açıklayan Kömeç, Arıtlılara hizmet etmek istedikleri için bu göreve talip olduklarını söyledi.

Demokrat Parti (DP) ve Adalet Kalkınma Partisi’den (AK Parti) sonra Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) de Arıt Belediye Başkanı Adayı belli oldu. MHP’nin Belediye Başkanı Adayı ise Ahmet Kömeç. Kömeç, adaylığını ise sadece Bartın Halk Gazetesi’ne açıkladı. Arıtlılara hizmet etmek istedikleri için bu göreve talip olduklarını söyleyen Ahmet Kömeç, Halk Gazetesi’ne Arıt’ta gerçekleştirmek istedikleri projeleri anlattı. Arıt’ın işsizlikten, ekonomiye, göçten sosyal yaşama kadar bir çok sıkıntısı olduğunu ifade eden Kömeç, halkın ihtiyaçlarını yerinde tespit edip yerinde kontrol edeceklerini vurguladı. Arıt’ta bir görev değişliği zamanının geldiğini dile getiren Ahmet Kömeç, Arıt’ı Şahidi Kuşçu ve Hamit Güngör kavgasından kurtararak eski günlerine kavuşturmayı arzu ettiklerini kaydetti.

“Hedefimiz Arıt’ı eski günlerine kavuşturmak”

Arıt’tın şu anda hem ekonomik açıdan hem de sosyo-kültürel açıdan birçok sıkıntısı olduğunu ifade eden Ahmet Kömeç, “ Biz halkımıza hizmet etmek istiyoruz ve bunun için bu göreve talip olduk. Biz halkımızın ihtiyaçlarını yerinde tespit edip yerinde kontrol edeceğiz. Arıt’tın şu anda hem ekonomik açıdan hem de sosyo-kültürel açıdan birçok sıkıntısı var. Bu sıkıntıların en başında da göç geliyor. Gerçektende göç faktörü Arıt’ta kendini çok fazla hissettiriyor. Göçün en büyük nedeni ise işsizlik. Beldede geçimini sağlayamayan birçok Arıtlı bugün büyük şehirlere veya yurt dışında göçmüş durumda. Şunu rahatlıklıkla söyleyebilirim bugün nereden baksanız 20 milyon Arıtlı dışarıda yaşıyor. Arıt’ta kalanlarda çok üzücü bir durum ama hiçbir üretim olmadığı için tüketmeye alışmış. İşte benim ilk başta Arıt’ta gerçekleştirmek istediğim Arıt’tı üreten bir belde haline getirmek.
Tabi buda beldeye tekstil veya ayakkabı fabrikaları gibi çok büyük olmasa da Arıt’taki insanlara iş sağlayacak fabrikaları getirebilmek. Yani beldeme insanlara iş ve aş kapıları açacak çalışmalar gerçekleştirmek. İşte bu sağlandığında da en azından bir nebze olsun göçün önüne geçilecektir. Zaten bu yolla hepsini olmasa bile en azından dışarıda yaşayan bir kısım Arıtlıyı vatanına geri döndürmek istiyorum. Düşünün bugün dışarıdaki pazarcıların hiçbiri Arıt’ta yeterli nüfus olmadığı için tezgah açmak bile istemiyor.
Bir Arıtlı olarak en büyük arzum Arıt’ı eski günlerine kavuşturmak” dedi.

“Arıt’ta görev değişikliği zamanın geldi”

Arıt’ta görev değişikliği zamanın geldiğini kaydeden Ahmet Kömeç, “Tabi Arıt belediye olduğu 1994 tarihinden buyana hep iki kişinin kavgasına şahit olmuş. Arıt’ta yıllar yılı bir Şahidi ve Hamit kavgasıdır gidiyor. Bu tartışma Arıt’ın gelişmesinin önünde hep bir engel teşkil etmiş. Arıt’ın gelişebilmesi için bu kavganın bitmesi lazım. Bugüne kadar hep ‘Arıt elden gidiyor’ denilip durulmuş. Ancak bu gidişin önüne geçmek içinde bir çalışma gerçekleştirilmemiş. Bende bir Arıtlı olarak bunu ‘Arıt elden gidiyor’ diyenlere bugüne kadar neredeydiniz bu gidişata son vermek için neden bir şey yapmadığınız? Arıt’ın elden gittiğini daha yeni mi fark ediyorsunuz? Bugüne kadar aklınız neredeydi? Diye sorarım. Arıt’ta gerçekleştirmek istediğimiz bir sürü projemiz var.
Beldeye ekonomik girdi sağlayacak projelerden insanlara iş ve aş imkanı sağlayacak projelere, eğitimden sağlık alanına kadar birçok projemiz söz konusu. Çünkü Arıt’ın sorunları göç ya da işsizlikle sınırlı değil. Arıt’ta eğitim ve sağlık alanında dahi sıkıntı var. Çünkü, Arıt’ta göreve başlayan memurların bir çoğu belde de bir sosyal yaşantı söz konusu olmadığı için çok kısa bir süre sonra Arıt’tan gidiyor. Biz Arıt’ta sosyal yaşantıyı hareketlendirecek projeleri de gerçekleştireceğiz. Arıt’ta bir görev değişikliğinin zamanı geldi” şeklinde konuştu.

“Arıt’taki turizm potansiyelini değerlendireceğiz”

Konuşmasında Arıt’taki turizm potansiyeline de değinen Kömeç, “Arıt turizm alanında bir sürü imkana sahip olan bir yer. Doğa turizmi olarak değerlendirilebilecek bir sürü yere sahip. Ancak nedense bu imkanlar bu zamana kadar değerlendirilmemiş. Bu imkanlar ve yerler değerlendirildiğinde Arıt, doğa turizminde yerli ve yabancı turistlerin tercih edeceği bir yer haline gelebilir. Bartın halkının hafta sonu tatilini ailesiyle birlikte gönül rahatlığı içerisinde geçirebileceği bir yer olabilir. Amaçlarımızdan bir tanesi Arıt’taki bir yerleri değerlendirmek ve beldemize gelir sağlayıcı bir unsur haline dönüştürebilmek” ifadelerinde bulundu.
Ahmet Kömeç, 1972 yılında Arıt’ta doğdu. İlk ve orta öğretimini Arıt’ta yapan Kömeç, lise eğitimini ise Bartın Ticaret Meslek Lisesi’nde gerçekleştirdi. Bartın Ticaret Meslek Lisesi’nin Muhasebe Bölümü’nden mezun olan Kömeç, 1989’dan 1995’e kadar özel bir şirkette çeşitli görevlerde bulundu. Kömeç, 1996 yılından 2008 yılına kadar ise Azmülsebat firmasında pazarlama müdürü olarak görev yaptı.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: