Ari Arabacı DSP Bursa Belediye Başkan Adayı

Ekonomiden Sorumlu eski Devlet Bakanı Dr. Masum Türker’i, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak da DSP Genel Başkan Yardımcısı ve eski Devlet Bakanı Tayfun İçli’yi gösteren DSP, Eskişehir için de DSP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i tekrar aday gösterme kararı aldı.
Yenibursa Gazetesi Yazarı da olan ekonomist olan Dr. Türker ile DSP’nin kuruluşundan beri üyesi olan Avukat Tayfun İçli, kısa süreli bakanlıkları sırasında yaptıkları işlerle en çok takdir edilen bakanlar arasında yer aldılar.
DSP, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na da 21. Dönem TBMM’de DSP Bursa Milletvekili olarak görev yapan Avukat Ali Arabacı’yı aday gösterecek. Bursa Barosu eski başkanlarından olan Arabacı, Bursa’nın en sevilen hukukçuları arasında yer alıyor. Arabacı da Yenibursa Gazetesi’nin yazarı
DSP, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için de Yüksel Çakmur’da karar kıldı. Eski Gençlik ve Spor Bakanı olan Çakmur, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı da yaptı. Yüksel Çakmur, hem bakanlığı, hem de belediye başkanlığı döneminde iz bırakan başarılı bir grafik çizdi.
DSP, Bartın’da da DSP’li Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya’yı yeniden aday gösterecek. Yalçınkaya, yaklaşık beş yıllık görevi boyunca yaptığı büyük işlerle Bartınlıların en çok beğendiği belediye başkanı oldu.
Zonguldak Belediye Başkanlığı için de DSP, Denizli Emniyet Müdürü Mümtaz Karaduman’ı aday göstermeyi kararlaştırdı. Daha önce Zonguldak ve Van Emniyet Müdürlüğü görevlerinde de bulunan Karaduman, emniyet teşkilatının en başarılı ve en sevilen isimleri arasında yer aldı.
DSP, Aydın Belediye Başkanı adaylığı için de Doktor Nurten Atalay’ı belirledi. Aydın Tabib Odası Başkanı olan Atalay, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: