burdur orhan akın mhp başkan adayı

Milliyetçi Hareket Partisi, Cumartesi günü Belediye Düğün Salonu’nda geniş bir katılımla düzenlenen toplantı da belediye başkan adaylarının tamamını açıkladı. Belediye Düğün Salonuna sığmayan kalabalıkla yapılan toplantıya, MHP Isparta Milletvekili Süleyman Nevzat Korkmaz, MHP Isparta İl Başkanı Mustafa Şimşek, MHP Isparta İl Teşkilatı yönetimi, Isparta’nın MHP’li belde belediye başkanları da katıldı.
İl merkezinde Belediye Başkan adayını en erken açıklayan partilerden olan MHP, Cumartesi günü saat 19.00’da Belediye Düğün Salonunda düzenlenen toplantıyla, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını da açıkladı. MHP’nin aday tanıtım toplantısına , MHP İl Yönetiminin ve MHP Isparta İl Teşkilatı yönetiminin yanı sıra, merkez köylerden ve ilçelerden katılımın yoğun ve coşkulu olduğu gözlendi. Toplantı da yapılan konuşmalarda, iktidar partisi eleştirilirken, iktidar milletvekillerine üstü kapalı göndermeler yapıldı.
Toplantıda yaptığı konuşma da hükümete yüklenen MHP Isparta Milletvekili Süleyman Nevzat Korkmaz , daha önce Burdur merkeze bağlı Kemer ilçesinde kaymakamlık yaptığını hatırlatarak, MHP’nin Burdur’da zafer elde edeceğine olan inancını dile getirdi. Esnafın yaşadığı sıkıntılara da konuşmasında yer veren Korkmaz, “Esnafımız sıkıntıda. Bir çayını içmeye giriyoruz, çaylar sürekli gelip gidiyor ama müşteri yok. Esnaf, sermayeden yiyor. Namerde muhtaç görünmemek için, iş yerini açıp kapatıyor. Çiftçimiz, tarımsal girdilerin arttığı bir dönemde 2002-2003 yılının fiyatlarıyla satış yapıyor. Memurun, sizi zamların altında ezdirmeyeceğiz vaadiyle oyunu çalan hükümet, adeta ulufe dağıtan padişah gibi, %5-6’lık maaş artışıyla memuru eziyor. Emeklilerin %70-80’i açlık sınırının altında yaşıyor. Sanayi üretiminde %14’lük bir düşüş var. Bir ayda 75 bin işçi, kendini kapıda buldu. Sayın başbakan tüm bunlara karşılık, ‘kriz bizi teğet geçecek’ diyor. Evet, o teğet geçenlerin arasında başbakanın çoluğu çocuğu var, bakanların çoluğu çocuğu var” dedi.
Tunceli’de yapılan beyaz eşya dağıtımını da eleştiren Nevzat Korkmaz, “Biz yine fakire fukaraya sahip çıkacağız. Ama, buzdolabı, çamaşır makinası dağıtmayacağız. Bu niyetle bize oy verecek olan varsa, Allah yolunu açık etsin” diye konuştu. Konuşmasında, yandaş medyaya da sitem eden Milletvekili Korkmaz, “Bir tarafta Erdoğan Grubu, diğer tarafta hükümetle işbirliği yapan Doğan Grubu var. Bu medya, ilkeleri doğrultusunda kendine çeki düzen vermeli. Bu söylediklerimizin, medya mensuplarınca doğru yansıtılmasını rica ediyoruz” şeklinde konuştu.
AK Partinin henüz 8 yaşında bir parti olduğunu vurgulayan Korkmaz, başörtüsü meselesinin ülkeyi kutuplaştırdığını dile getirerek, “Benim eşimin başı açık, annemin kapalı. Şimdi ben bunların hangisini gözden çıkarayım” diye sordu. Başörtüsü ile ilgili yasaya olumlu oy kullandıkları için kendilerini eleştiren CHP’ye de yüklenen Korkmaz, “Bizi bu konuda eleştiren CHP, şimdi karaçarşafla poz veriyor. Kur’an Kursu meselesini gündeme getiriyor. Siyasette tutarlı olmak lazım. Türk milletinin MHP’den başka sığınacak limanı kalmadı. MHP’nin Burdur’daki adayını seven adayına oy versin, adayı gözü tutmayan MHP için oy versin” dedi.
MHP İl Başkanı Nazif Aktürk ise konuşmasında Şeker Fabrkası’nın özeleştirilmesi konusuna ağırlık verdi. Emonomik krize de değinen Aktürk, “Ekonomik ve sosyal çöküşün meydana getirdiği tahribat her geçen gün derinleşmektedir. Başbakanın teğet geçecek dediği ekonomik kriz Türkiye’yi tam göbeğinden vurmuştur.
Her gün yüzlerce işyeri kapanmakta, binlerce insanımız işini aşını kaybetmektedir. Borç batağına çekilmiş vatandaş bırakın alış veriş etmeyi, karnını doyurma derdine düşmüştür. Bu durum zincirleme bir etkiyle zaten zorda olan esnafı tamamen tüketmiş, sanayi de çarkları durdurmuştur. Bu vahim tablo Burdur İlimizde de en acı etkisini göstermektedir.
Birçok işyeri peş peşe kapanmakta, zaten sınırlı sayıda olan istihdam alanları yok olmaktadır. Geliri ve geçim kaynağı ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılığa dayalı Burdur İlimizin ekonomisi can çekişmektedir. Bir kaç tekelin insafına bırakılan süt üreticisi, hızla üretimden çekilmekte, süt hayvanlarını kesime vermektedir. Bu vahim durum tarımda da farklı değildir. Çiftçinin artık ekip dikmeye mecali kalmamıştır.
Hal bu iken AKP, Burdur Ekonomisinin doğrudan ve dolaylı etki alanı itibariyle yegâne lokomotifi durumundaki Şeker Fabrikasına göz dikmiş özelleştirme inadını sürdürmektedir.
Açık ve net olarak bir kez daha ifade ediyoruz ki; Şeker Fabrikasının özelleştirme adı altında elden çıkarılması demek devre dışı bırakılması demektir. Bunun adı da olsa olsa Burdur’un ümüğünün sıkılmasıdır.
Şekerle birlikte değişik mamuller elde edilebilen pancar üretimini sona erdirecek bu teşebbüsün izah edilebilir hiçbir gerekçesi yoktur. Başta üreticiler, kooperatifler, Esnaf -Ticaret odaları olmak üzere ekonomik kale konumundaki Şeker Fabrikasının bacasının tütmeye devam etmesi için meşru ve demokratik zeminlerde hep birlikte sesimizi yükseltmeliyiz.
AKP’nin askıya aldık beyanları seçimlere yönelik tamamen bir aldatmacadır. Geçmişte de “ ben seçimlerden önce zam yapacak kadar enayimiyim” diyen Başbakanlar gördüğümüzü asla unutmadan, Burdur ekonomisi adına telafisi mümkün olmayan Bu vahim yanlışa karşı duruş sergilemek her şeyden önce Burdur da yaşayan insanlar olarak başlıca görevimizdir.
Yanlış yapıldıktan sonra Süt fabrikası, Burtrak örneğinde olduğu gibi ağlayıp sızlanmanın hiçbir yararı yoktur” diye konuştu.
Yoğun tezahüratlar eşliğinde kürsüye çıkan Burdur Belediye Başkan Adayı Orhan Akın, yerel seçimlere ilişkin iddialı konuştu. Tecrübesi ve bilgi birikimiyle belediye başkanlığına aday olduğunu vurgulayan Akın, “AK Partinin oyunu Burdur’da %25’lere düşüremezsek, kimsenin yüzüne bakamayız, o gün yaklaşıyor” dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “seçimlerde ikinci parti olursak, siyaseti bırakırım” açıklamasına meydan okuyan Akın, “Sayın Başbakan, sadece Burdur’a bakacak olursan siyaseti terkedeceksin” şeklinde konuştu. Seçim çalışmalarına gittiğimiz yerlerde, sadece bir tane Orhan Akın bekliyorlardı, bu salonun hepsini Orhan Akın olarak görünce, yeniden hesap yapmaya başladılar” diyen Orhan Akın, Burdur’da üç tane güçlü aday olduğunun söylendiğini belirterek, üçlü yarışta, MHP’nin en yakın rakibine iki bin oy fark atacağını ileri sürdü. Bu yerel seçimlerde, MHP’nin üzerinde oynan oyunların sona ereceğini dile getiren Akın, “Biz her zaman heyecanlıyız. Şu yüreğimiz hep memleket için, Burdur için atıyor. Bizim belediyecilik yaptığımız dönemde, belediye başkanı sokaklarda tek başına dolaşmayacak. Ekip ruhu ile çalışacağız. 24 saatimizi Burdur için harcayacağız. Engelli vatandaşlarımızı, fakiri, fukarayı, yaşlıyı kucaklayacağız. Belediyedeki birimlerin hiç birinin yapılan işlerin bedelinden haberi yok. O kaynaklarla şu işlerin 2 katı yapılırdı. Seçimden önce büyük bir konserle, sosyal belediyecilik anlayışımızı da ortaya koyacağız. Seçimden sonra da 30 Mart sabahı mehter takımı ile zaferimizi kutlayacağız” dedi.
Konuşmaların ardından adaylar tek tek sahneye davet edildi. Diğer partilerden MHP’ye geçen isimlere rozetleri takıldı. Rozet takma töreninde ilçe ve belde belediye başkan adayları adına AK Parti’den MHP’ye geçen ve yeni dönem de de MHP’nin Söğüt Belde Belediye Başkan Adayı olan Süleyman Sarı, zehir zemberek bir konuşma yaptı. AK Parti milletvekillerini üstü kapalı eleştiren Sarı, “Sen, 2004 yılından bu yana kendi partinden seçilen Bayır Beldesi için ne yaptın? Karamanlı’ya ne hizmet verdin? Söğütte hazine arazileri satılıyor. Bu araziler belediyeye gelir sağlıyor. Sen, defterdara giderek, o arazilerin satışının yapılmaması için ne dedin? 7, 5 milyon TL bir paraya, Söğüt’e bir taş bile dikmedin. Söğüt için ne yaptın? Senin şuanki adayın, biz arazilerde pompaları kurarken, gecenin saat 12.00’sinde beni arayıp tebrik ediyor. Kendi kibirine mağlup olma” dedi.
MHP’nin yeni dönemde de belediye başkanı adayı olarak gösterdiği Tefenni Belediye Başkanı Metin Işıldar’da ülkücülüğün diplaması olmayan bir okul olduğunu belirterek, MHP’nin belediye başkan adaylarına, “seçime kadar az uyuyun, çok çalışın. Ülkücülük alma değil verme işidir” çağrısında bulundu. Adaylar tanıtılırken, MHP’nin Orhan Akın için hazırlattığı şarkı da katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: