Hikmet UÇ Erzurum Belediye Başkan Adayı

DP, Büyükşehir’de Karabacak Dedi

Erzurum’da uzun yıllar eğitimcilik yapan Gürbüz Karabacak, parti teşkilatlarının görüşleri doğrultusunda Demokrat Parti (DP)’den Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olarak gösterildi.

11 Şubat 2009 Çarşamba

29 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesinde siyasi partilerdeki hareketlilik devam ediyor. AK Parti, MHP, CHP ve SP’nin ardından, Demokrat Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı da belli oldu. Erzurum’da uzun yıllar eğitimcilik yapan Gürbüz Karabacak, parti teşkilatlarının görüşleri doğrultusunda Demokrat Parti (DP)’den Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olarak gösterildi.
KURANEL AÇIKLAMA YAPTI
DP Genel İdare Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Danışmanı Aykut Kuranel’in de katıldığı teşkilat toplantılarından Gürbüz Karabacak’ın adının ön plana çıktığı öğrenilirken, DP İl Başkanı Hikmet Uç, “Büyükşehir Belediye Başkan adayımız, camiamıza ve Erzurum’a hayırlı olsun” dedi.
29 Mart’ta yapılacak olan seçimlere DP çatısı altında Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak girecek olan Gürbüz Karabacak, teşkilatlardan gördüğü teveccühün kendisini çok memnun ettiğini belirterek, “Şahsıma gösterilen ilgi ve alakaya layık olmaya çalışacağım” diye konuştu.
KARABACAK, EĞİTİMCİ SİYASETÇİLERDEN
Erzurum’da çeşitli okullarda yıllarca öğretmenlik yaptığını, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde ise Müdür Yardımcılığı ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunduğunu anlatan Gürbüz Karabacak, emekli olduktan sonra aktif siyasete atıldığını belirterek, “Emekli olduktan sonra ata ve dede partisi olan bu oluşum içerisinde yer aldım. 2004 yılında yapılan mahalli seçimlerde, Yenişehir Belediye Başkanlığı’na aday olmuştum. Teşkilat mensubu arkadaşlarımız, kendileriyle yapılan istişarelerde, tercih haklarını bizim ismimizden yana kullanmışlar. Bu da şahsımızı duygulandırmıştır” şeklinde konuştu.
ADAYLAR PERŞEMBE GÜNÜ KAMUOYUNA TANITILACAK
DP Erzurum İl Başkanı Hikmet Uç ise, yerel seçimlere oldukça iddialı hazırlandıklarını vurgulayarak, bütün adayların Perşembe gününe kadar netlik kazanacağını söyledi. Büyükşehir, merkez ve diğer ilçelerle, belde belediye başkan adaylarını, Perşembe günü düzenleyecekleri basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtacaklarını açıklayan Başkan Uç, “Teşkilatların istek ve görüşleri doğrultusunda adaylarını belirleyen tek partiyiz” diyerek, DP olarak, 29 Mart’ta sıçrama yapacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: