Hüsamettin ATAMAN CHP Denizli Belediye Başkanı

HÜSAMETTİN ATAMAN

Denizli / Baklan’lı olan Hüsamettin Ataman, 1947 yılında, Jandarma Astsubayı olan babasının görevi dolayısıyla bulunduğu, Tunceli’nin Pertek kazasında dünyaya geldi.

İlkokul, Ortaokul ve Lise tahsilini, Muğla, Denizli, Siirt ve Mersin’de çeşitli okullarda tamamladı. 1969 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden, 1973 yılında Hollanda’nın La Hey kentinde, Birleşmiş Milletler’e ait, Toplum Bilimleri Yüksek Okulundan mezun oldu.

Üniversite öğrenciliği yıllarında Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Gençlik Kollarında ve ODTÜ Sosyal Demokrasi Derneğinde yöneticilik yaptı.

1986-1989 yılları arasında Mimarlar Odası Denizli Temsilciliği yapan Ataman, Mimarlar Odası Genel Merkezi Büyük Genel Kurulu tarafından Mimarlar Odası Onur Kurulu’na seçildi.

1999-2004 yılları arası Denizli Belediye Meclisi Üyeliği yaptı. Belediye Meclisi İmar Komisyonu Başkanlığı, Belediye Encümeni Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu.

Şehirleşme ve Yerel Yönetim uygulamalarına ağırlık veren “DENİZLİ-HABERCİ” adlı aylık gazete yayınladı. Denizli’nin şehirleşme sorunlarının ve yerel yönetimlerin incelendiği “DENİZLİ’NİN ŞEHİRLEŞMESİ VE YEREL YÖNETİMLER” adında bir kitap da yayınlayan Ataman, “DENİZLİ - SON 50 YIL” adı altında, Denizli’nin 1950 yılından bugünlere uzanan şehirleşmesini konu alan yeni bir kitap hazırlıyor.

Lise Matematik Öğretmeni SEVİM ATAMAN ile evli olan Hüsamettin Ataman’ın biri Şehir Plancısı (EMEK ATAMAN), diğeri İnşaat Mühendisi (ÖZGÜR ATAMAN), iki oğlu var.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: