ibrahim aykut düzce mhp başkan adayı

Düzce’nin gelişmiş beldelerinden bir tanesi de Konuralp. Tarihi itibarı ile kökü Bizanslılara dayanan bu beldemizin son yıllarda kalkınması ve gelişmesi gözle görülür bir hal aldı.

Bunda Belediye Başkanlarının rolü tabii ki çok büyük. Özellikle Belediye Başkanı İbrahim Aykut’un uzun yıllardan bu yana yaptığı başkanlık en büyük ispattır.

Fabrikaların kurulması, Düzce Üniversitesi’nin bu bölgede olması, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin bulunması, Üniversite Hastanesi’nin yakında açılacak olması, Müzesi, Kırk Basamakları ve yaygınlaşan konut evleri Konuralp’i cazip bir belde haline getirdi.

Başkan İbrahim Aykut’u 20 yıldır tanırım. Çok anılarımız ve mazilerimiz oldu. Kendisi ile defalarca röportaj yaptık. Konuralp’e çakılan her çiviyi gündeme getirdik. Birkaç aydan beri Konuralp’i, Aykut’u ve gelişmeleri sessizce takip ettim.

Şimdi Başkan Aykut’u nasıl tanıdığımı sizlere birkaç örnekle söylemek istiyorum. Daha doğrusu Sayın Aykut’un nasıl bir kişiliği olduğunu belirtmek istiyorum.

Yıl 1998’di. Baraj taşmış her yeri sel götürüyordu. Çiftlik Köyü’nde sel suları bir ailenin mahsur kalmasına yol açmıştı. Aile 2 çocuğu ile birlikte küçücük ada gibi yerde kurtarılmayı bekliyordu.

Kimse suları aşıpta ailenin yanına gidemedi. Bu arada İstanbul’dan gelen ulusal Tv kanalları canlı yayın yapıyordu. Sular gittikçe yükselirken, İbrahim Aykut sahneye çıktı. Kepçe tabir edilen araçla suların kenarında durdu.

Birkaç kişi ile yaptığı görüşmeden sonra araçla sulara daldı. Sağ ve sol yaparak ailenin yanına ulaştı. Beri tarafta yüzlerce kişi alkış kopardı. Herkes seviniyordu. Şoförlüğü de Aykut yapıyordu.

Aileyi aldı ve tekrar o azgın sulardan geçerek beri tarafa getirdi. Bu büyük bir operasyondu, cesaret işi idi. Aykut bu başarıyı gösterdi.

Yıl 1999’du. Düzce depreminde yine Aykut’a rastgeldim. Bizler haber peşinde iken, Aykut’ta yine kepçe ile yine enkaz kaldırıyor, yaralı veya kurtarılmayı bekleyenlere yardım ediyordu. Gece saat 02.00’di.

Kendisine o zamanlar teşekkür etmiştim. Konuralp’in iyi olduğunu Düzce’ye yardıma geldiğini söylemişti. 30 Ağustos’ta kimsesiz çocukları sünnet ettirir. Mevlüt okutturur. Festival ve konserler verdirir.

Konuralp’in eski halinden eser kalmamış. İlçeye yakışır bir hale gelmiş. Daha da yapılacak çok işi olduğu belli. Tüm engellere rağmen, sıkışmalara ve dar bütçelere rağmen Konuralp bu hale geldiyse bravo İbrahim Aykut’a demek istiyorum.

Bir rahatlasa belki de Konuralp daha çok büyüyecek. Son mahalle olayından da zaferle çıktığını açıkladı. Bu İbrahim Aykut’u daha da güçlendirdi. Daha çok cesaret buldu. Kendine güveni daha da arttı.

Aykut bu hızla Konuralp’i ne hale getirir bilemem. Bildiğim tek şey varsa, o da İbrahim Aykut’un çok insan canlısı, baba gibi davranması, her yaşa göre hareket etmesidir. Ayrıca çok yardımsever olduğunu da biliyorum.

Yağcılık değil, çalışan kişileri kaleme alıyorum. İbrahim Aykut’ta bunu hak edenlerden biri idi. Sayın Aykut’a ve Konuralp’e bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: