kamil aydın erzurum mhp başkan adayı

MHP’nin Erzurum Büyükşehir belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Kami Aydın, 2011 Üniversitelerarası Kış oyunları’nın Erzurum’da yapılması için en yoğun çaba harcayan isimlerden birisi.

Prof. Aydın, Erzurum’un 2011 Organizasyonu için  aday olduğu dönemlerde bir misyoner gibi görev yapmış. Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FİSU ) yetkililerini evinde ağırlayacak kadar özveri ile verilen her göreve koşmuş. Atatürk Üniversitesi adına yürüttüğü çalışmalar ile büyük beğeni toplayan Prof. Dr. Aydın’ı, üniversite camiasında herkes bu çabaları nedeniyle ‘2011’in gizli kahramanı’ olarak tanımlıyor.

Prof.Dr.Aydın, Belediye Başkanı seçilmesi halinde ise öncelikli hedef olarak ‘Kentsel Dönüşüm Projeleri’ni görüyor. Erzurum’a yeni bir vizyon kazandırmak için bu yola çıktığını anlatıyor.

1963 yılında Erzurum’da doğan, ilk ve ortaöğrenimi burada tamamlayan Kamil Aydın’ın, öğrenim hayatı ve akademik yaşamıda başarılarla dolu.

Atatürk Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanlığı, Atatürk Üniversitesi Etik Kurulu Başkanlığı, Yabancı Diller Yüksek Okul Müdürlüğü gibi görevlerde bulunan Prof.Dr. Aydın, doktora çalışmalarını ise Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de yapmış.

Çeşitli sürelerle yurtdışında kalan  Prof.Dr.Aydın’ın, uluslararası akademik dergilerde yayınlanmış çok sayıda bilimsel çalışması bulunuyor. Prof.Dr. Kamil Aydın’ın, Karşılaştırılmalı Edebiyat, Çeviri Kuramları ve Medya alanında de bir dizi çalışmaya imza atmış başarılı bir akademisyen. Aydın MHP adayı olarak aynı başarıları siyaset ve  yerel yönetim alanlarında da yakalamayı  hedefliyor.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: