mehmet gazioğlu bursa mhp başkan adayı

Bursa’nın duayen siyasetçilerinden İçişleri eski Bakanı Mehmet Gazioğlu, MHP’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı oluyor. Meydan Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal, bu günkü yazısında Mehmet Gazioğlu’nun adaylığını yorumladı.

İşte, Meydan Gazetesi Yazarı Yüksel Baysal’ın, Mehmet Gazioğlu’nun MHP’den Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasına dair yorumu:

“MHP’nin büyük hamlesi Gazioğlu

İçişleri eski Bakanı Mehmet Gazioğlu, MHP’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı yarışında ipi göğüslemek üzere…

MHP İl Yönetim Kurulu, Gazioğlu’nun adaylığında birleşirken, milletvekilleri Hamit Homriş, Necati Özensoy ile İsmet Büyükataman da bu adaylığa sıcak baktı, onay verdi.

Yaklaşık bir hafta önce bu köşeden duyurduğum adaylığa ilişkin gelişmeler kulislerde nasıl yankılandıysa, önceki gün de Olay’da Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısı heyecanı iyice arttırdı.

Ankara’dan görüştüğüm Gazioğlu, adaylığı kesinleştiği takdirde eski milletvekili arkadaşlarının kendisine destek olmak için Bursa’ya geleceklerini, seçim çalışmalarına katkıda bulunacağını söyledi. Bu isimler arasında Eyüp Aşık, Erkan Kemaloğlu da var.

Mehmet Gazioğlu’nun adaylığı anlamlı…

Öncelikle söylemek gerekir ki, DYP’de uzun yıllar politika yapan Mehmet Gazioğlu’nu aday yapan MHP, artık daha da ciddiye alınır bir yarışçı konumuna gelmiş bulunuyor.

MHP’nin arzu ettiği “Büyük Çatı” projesine en anlamlı yanıt da böylelikle Bursa’dan gelmiş oluyor.

Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin işaret ettiği gibi “sağına ve soluna bakan MHP Bursa örgütü” merkez seçmen kitlelerini kucaklayacak bir ismi bulup çıkardı.

MHP Milletvekili İsmet Büyükataman’la da konuyu konuştum.

Mehmet Gazioğlu’nun adaylığı konusunda teşkilatın fikir birliği içinde olduğunu belirtti. Yerel seçimlerde iddialı hale geldiklerini kaydetti.

Geçtiğimiz hafta Yenişehir’de MHP’ye önemli bir katılım olduğunu aktaran İsmet Büyükataman “Vatandaşımızda AKP’ye karşı bir alternatif arayışı var. Hiç kimse halinden memnun değil. Vatandaş dünü arar hale geldi, Seçmenler bu seçimde AKP’ye bir ihtar verme niyetinde. Biz ne yaparsak, doğru yapıyoruz, vatandaş da bize destek veriyor diye düşünen AKP’nin de bu uyarıya ihtiyacı var. Kendilerine çeki düzen verirler.”

Büyükataman bu değerlendirmeler nedeniyle MHP’nin iyi sonuç alacağı umudunu taşıyor.

MHP İl Başkanlık Divanı, Gazioğlu’nun adaylığı konusunda karar aldı. Bu karardan başta İl Yönetim Kurulu üyeleri olmak üzere, üç Bursa milletvekili bilgilendirildi.

Şimdi sırada Genel Merkez’den onay almak var.

Bugün Ankara’ya gidecek olan İl Başkanı Arif Demirören, Genel Merkez yöneticilerine bu ismi aktararak, onay isteyecek.

Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin onayı olursa, Mehmet Gazioğlu’nun ismi kamuoyuna açıklanacak.

Büyük olasılıkla da Kurban Bayramı’nda Mehmet Gazioğlu yeni partilileriyle bir araya gelerek, ilk kitlesel buluşmayı gerçekleştirecek.”

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: