Rıza barut akp elazığ belediye başkan adayı

RIZA BARUT KİMDİR ?

         1954 yılında Elazığ` ın Palu ilçesinde dünyaya gelen Rıza Barut ; İlk, orta ve lise eğitimini Palu` da tamamladı. 1977 yılında Elazığ Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Elektrik Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1978 yılında Elazığ belediyesinde kısa bir süre görev yaptıktan sonra aynı sene TEK 8. Bölge Müdürlüğünde göreve başladı. Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesini de kapsayan 10 ilin köylerinin elektriklendirilmesi görevinde bulundu.
       1989 yılına kadar İlimizin bütün köylerinin elektriklendirilmesinin tamamlanması, Belediyelerden devralınan şehir, ilçe ve belde belediyeleri sınırları içerisindeki eskiyen şehir elektrik şebekelerinin yenilenmesi kapsamındaki projelerin yürütülmesinde bulundu.Bu süre zarfında, Baş Mühendis, İşletme Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü gibi görevleri yürüttü.
      1993 yılında Elazığ Tedaş Müessese Müdürü olarak atandı. Yaklaşık 4 yıl Müessese Müdürlüğü yaptıktan sonra, 1996 yılının sonunda Tedaş Genel Müdürlüğüne Baş Uzman, 1997 yılında Tedaş Eskişehir Müessese Müdürü olarak Eskişehir’e atandı. 2004 yılında Tedaş Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında Baş Müfettiş olarak göreve başladı. Rıza Barut evli ve 2 çocuk babası…

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: