Sena Kaleli CHP Bursa Belediye Başkan Adayı

  • 28 yıldır taşımacılık gibi zor bir sektörde mücadele vermiş bir kadın,
  • Bursa’nın Türkiye’de değer açısından ilk 100’e giren markasını sırtlamış bir girişimci,
  • Yönettiği bu markayı Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasına sokmuş bir yönetici,
  • Bursa’nın gelişmesi için sivil toplum örgütlerinde çözümler üretmiş, Bursa’yı Türkiye nezdinde temsil eden bir sivil toplum lideri,
  • Beraber mesai harcadığı varoşlardaki emekçiler dahil, her kesimden insanla yürek birliği yapmış, ölüsüne de, dirisine de sahip çıkmış bir kentli,
  • Bu ülkeyi bugünlere taşıyan değerlere, hukuka, katılımcı demokrasiye, emeğe saygılı ve özgürlükçü bir insan

Özgeçmiş
1956 yılında doğduğu Bursa’da, ilk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra, 1974-1975 yılları arasında, İsviçre’de bir yıl süreyle İngilizce ve Almanca dil eğitimi aldı. 1980 yılında, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümünden mezun oldu.

1979-1980 yıllarında Norveç’te bir tekstil firmasında, muhasebe, üretim ve satış alanlarında 3 ay süreyle staj yaptıktan sonra, 1980-1983 yılları arasında Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. bünyesinde halkla ilişkiler, turizm, operatörlük, rehberlik, otobüs kontrolörlüğü görevlerini üstlendi. 1984-1990 yılları arasında Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yaparken, satın alma ve host yönetimi görevlerinin sorumluluğunu da aldı. 1986-1987 yılları arasında muhasebe rotasyonu yaptı.

1990-1993 yılları arasında Genel Müdür Yardımcılığı, 1993-1995 yılları arasında Genel Müdür Vekilliği görevlerinin ardından 1995 yılında Genel Müdürlüğe atandı, bu görevini 2002 yılına kadar sürdürdü. 2002-2008 yılları arasında İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

1993 yılında başlayan Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevinin, 2002-2003 tarihleri arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı döneminde şirketin kurumsallaşma çalışmalarını başlatmış, 2008 yılından itibaren aktif görevlerden ayrıldıktan sonra, halen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

BOY-KOOP Yönetim Kurulu Başkanlığı döneminde Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminalinin yapımı ve işletiminde aktif görev almıştır. GESİAD (Onur), BUSİAD, BOY-KOOP (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), BURTAB, BURSAV, SİVİLAY (Yönetim Kurulu Başkanı), TOBB-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi), Türkiye’de İtalyan Ticaret Odası ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (Meclis) üyelikleri vardır. Aynı zamanda AIESEC Alumnisi‘dir.

Uludağ Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Tufan Kaleli ile evli ve bir kız çocuğu annesidir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: