Serdar atalay akp bingöl belediye başkanı adayı

Halkın büyük bir merakla beklediği Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) belediye başkan adayı nihayet Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Serdar Atalay olarak açıklandı.

 

AK Parti Bingöl Belediye Başkan Adayı Atalay olarak açıklanırken, Adaklı Zeki Işık, Genç Abdurrahim Ariç, Karlıova Nihat Bingöl, Solhan Niyazi Çavuşoğlu, Yayladere Haşim Akyürek, Yedisu Cemal Kırtay ve Kiğı ilçesinde ise Coşkun Güven’in kesin aday oldukları belirtildi.
Ak Parti Genel Merkezi tarafından yapılan anket ve çalışmalar sonucunda öne çıkan isimler Başbakan’a verilmiş ve bu isimler hakkında üç milletvekilinin de görüşü alınmıştı. Üç isim üzerinde ağırlıklı çalışan ve halkımızın da büyük bir merakla beklediği belediye başkan adayı, bugüne kadar açıklanmamış olan 18 il ve ilçelerinin adayları ile birlikte Başbakan tarafından açıklandı. Ak Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen törenle 29 Mart yerel seçimlerinde Bingöl ve ilçelerinde aday olarak gösterilen isimler belirlenirken, merakla beklenen il merkezindeki başkan adayının Serdar Atalay olduğu bildirildi.
Belediye başkan adayının Serdar Atalay olarak açıklanmasının ardından Milletvekili Cevdet Yılmaz, adayın partileri ve memleket için hayırlı olması temennisinde bulundu.Yılmaz, “Partimiz ve memleketimiz için hayırlı olsun. Aday adayları arasında çok değerli arkadaşlarımız vardı. Bunların içinden bir tanesi seçildi. Biz bütün aday adaylarına bu yarışta gösterdikleri olgunluktan dolayı teşekkür ediyoruz. Bingöl halkının da hizmetler yönünde Ak Parti’ye devam yönünde desteklerini bekliyoruz. Bunlar sıkıntılı süreçtir. Aday adayları arasından birini seçmek kolay değildi. Ama genel merkezimiz halkımızın temayülünü öne çıkarıp bu adayı belirlemiştir. Yani adayımız halkın isteği üzerine belirlenmiştir. İnşallah halkımıza ve memleketimize hayırlı olur” dedi.
Ak Parti tarafından belediye başkan adayı olarak açıklanan Serdar Atalay’ın önümüzdeki günlerde Bingöl’e gelerek seçim çalışmalarına başlayacağı belirtilirken, diğer partilerin de, Ak Parti adayının belli olmasına paralel olarak seçim statejisini belirlemek üzere çalışma yapacakları tahmin ediliyor.
Atalay’ın özgeçmişi
1970 Bingöl doğumlu olan Atalay, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesindeki mimarlık eğitiminin ardından ilk olarak Bingöl Bayındırlık İl Müdürlüğü’nde mimar olarak göreve başladı. Daha sonra 1994 yılında Bingöl Belediyesi’nde mimarlık görevini üstlenen Atalay, 1997 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul B.Şehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesine tayin olarak   Mesken ve Gecekondu İşleri Müdür Yardımcılığı görevine başladı. 2004 yılında atandığı  Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Dairesi Başkanlığı görevinde iken  2008 Aralık ayında istifa eden Atalay AK parti Bingöl Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklamıştı.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: